Darıca'da aynı aileden 6 kişi Korona

Korona virüs tehlikesi sürüyor. Darıca'da aynı aileden 6 kişi birden Korona virüse yakalandı

Darıca'da aynı aileden 6 kişi Korona
Editör: Mavi Kocaeli
03 Eylül 2020 - 12:03

Korona virüs vakaları tüm yurtta olduğu gibi ne yazık ki ilimizde de artış gösteriyor. Kocaeli’de virüsün etkili olduğu ilçelerden biri de Darıca. İstanbul’a yakın olan ve pandemi sürecinden bu yana yüksek vakaların çıktığı Darıca’da bir aileden 6 kişi Korona virüse yakalandı.

HELALLİK İSTEDİ

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde çalışan Serhat A. ile eşi, annesi, babası, oğlu ve kızının Korona virüs testleri pozitif çıktı. Sosyal medya hesabından haberi duyuran Serhat A. “Tüm arkadaşlarımdan dua beklerim. Hakkınızı helal edin, Allah’a emanet olun” dedi. Aile karantinaya alındı.

DİKKATİ VE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Serhat A. "Sağlık çalışanı olarak daha riskli bir meslek grubunda olmamıza rağmen bu sürece kadar ben ve ailem kendimizi koruduk. Korumaya da devam ediyoruz ancak şehir dışında gerçekleştirdiğimiz bir aile ziyaretinde bulaştığını düşündüğümüz koronaya karşı mücadelemiz devam ediyor. Durumu öğrenir öğrenmez, ben ve ailem hastaneye gittik. Bu durumu da sosyal medyada paylaşarak herkesin daha dikkatli ve tedbirli olmasını istedik. Sağlık çalışanı olarak bizim vatandaşlarımızdan tek istediğimiz bir şey var. Korona salgınına karşı lütfen herkes üzerine düşeni yapsın. Kimse bizim başımıza gelmez demesin. Dikkati, hijyeni, maskeyi ve tedbiri lütfen hayatınızdan çıkarmayın" ifadelerine yer verdi. 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ergün yıldırim
    3 hafta önce
    Serhat ve ailesine geçmiş olsun Allah tez zamanda şifalarını versin inşalla. Maalesef halen tedbirler çok zayıf ve vatandaş olarak kendimizi firenliyemiyoruz sabır ve hijyenden çok uzağız.