Reklam

Darıca AK Parti'den Törk'e sert cevap

CHP’li Yakup Törk’ün tedbirlerle ve AK Parti ile alakalı sözlerine, Darıca İlçe Başkanlığı’ndan cevap geldi

Darıca AK Parti'den Törk'e sert cevap
Editör: Mavi Kocaeli
01 Aralık 2020 - 10:01

İlçe Başkanı Ufuk Acay nezdinden Darıca Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada Törk’ün ifadeleri “Talihsizlik” olarak nitelendi. AK Parti Darıca’dan, “Daha birkaç gün önce belediye başkanımıza yaptığı haksız eleştirilere karşı vatandaşlarımız sessiz kalmayarak tepki gösterdiği şahsın gündemde kalma çabası beyhudedir. Milletimiz biliyor ki bunlar zahirde çok çalışır gözükür ama esasta hiçbir şey üretmez. Bunlar, çok konuşur ama aslında hiçbir şey söylemez”denildi.

HAKARETİ SİYASET SANAN MÜDÜR
CHP Yönetimine de sert eleştirilerin bulunduğu açıklamada, “Duygu ve düşünce dünyası körleşmiş, nefret ve düşmanlıkla kalpleri kararmış, zihniyeti bozuklar yine araştırmadan ülkece birlik beraberliğe ihtiyacımız olan bu süreçte istismar çalışmalarına devam etmektedirler.  Sırf kendisi gibi düşünmüyor, kendisini desteklemiyor diye öğretmeninden işçisine, hâkiminden polisine, esnafından iş adamına kadar herkese hakaret etmeyi siyaset sanan bir müdüre sahip, her fırsatta ülkemize husumetlerini gösterenlere karşı tavır almak bir yana, onların safına geçip, onların argümanlarıyla bizi hedef alıyorlar. 

BEYHUDE GÜNDEMDE KALMAYA ÇALIŞIYOR
Yine buldukları her fırsatta Türkiye'yi yabancılara şikâyet ediyor, yatırımcılara ülkeye gelmeyin mesajı veren bir zihniyetin; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Darıca Belediye Başkan Adayı şahıs Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından sonra alınan tedbirlerle alakalı sosyal medya hesabından her zaman ki gibi talihsiz açıklamalarda bulunmuş. Belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız, Sağlık Çalışanlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bu süreçte gece gündüz demeden, hiçbir ayrım yapmadan, talepte bulunan vatandaşlarımızın yardımına koşmasına gözünü kapatan bu şahsı kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Daha birkaç gün önce belediye başkanımıza yaptığı haksız eleştirilere karşı vatandaşlarımız sessiz kalmayarak tepki gösterdiği şahsın gündemde kalma çabası beyhudedir.

BUNLAR ÜRETMEZLER
Milletimiz biliyor ki bunlar zahirde çok çalışır gözükür ama esasta hiçbir şey üretmez. Bunlar, çok konuşur ama aslında hiçbir şey söylemez. Bunlar, dünyayı çok bilir gibi davranır ama hiçbir şeyden haberleri yoktur. Bunlar, sürekli bağırır ama hiç dinlemez. Bunlar, yalanda ve iftirada sınır tanımaz ama sıra gerçeklere gelince hemen arkasını döner. Bunlar, demokrasiyi milletin iradesinde değil yurt dışından gelen sinyallerde arar. Bunlar, etrafına kin ve nefret saçmaktan kalbi kurumuş, ruhu kararmış, gözü körleşmiş, dili çatallaşmış bir güruhtur. Ülkemizin ufkunu gölgeleyen, enerjisini emen, vaktini heba eden, havasını kirleten, suyunu bulandıran bu zihniyetle mücadelemiz devam edecektir.

YAPILAN YARDIMLAR
Sosyal Koruma Kalkanı başlığı altında, 14 milyon 359 bin kişiye 33 milyar 824 milyon lira destek sağlandı. Bu dönemde, 3 milyon 579 bin kişiye 18 milyar 576 milyon lira tutarında kısa çalışma ödeneği desteği verildi. Ayrıca, 1 milyon 901 bin kişiye 3 milyar 611 milyon lira nakdi ücret desteği, 811 bin 469 kişiye de 3 milyar 566 milyon lira işsizlik ödeneği desteği sağlandı. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında 1 milyon 817 bin kişiye 1 milyar 817 milyon lira ödendi. Sosyal Destek Programı çerçevesinde ise 3 fazdan oluşmak üzere 6 milyon 244 bin kişiye 6 milyar 244 milyon lira verildi. Toplam sosyal desteklerin tutarı 100.6 milyar liradır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum