Daha sert önlemler alınabilir!

Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, alınan önlemlere rağmen virüs kontrol altına alınmazsa önlemlerin arttırılacağını söyledi

Daha sert önlemler alınabilir!
Editör: Mavi Kocaeli
22 Kasım 2020 - 09:51
Haber Global'e konuşan Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Mert Kayıpmaz koronavirüsün bulaşma hızının arttığını söyledi. Kayıpmaz şunları aktardı: "Almış olunan tedbirlere bireysel olarak destek vermemiz gerekir. İnsanlar işe gidip gelme durumunda olabilir ama bireysel önlemlere uymak gerekir. Temizlik kurallarına dikkat etmek gerekir.

RAKAMLAR ARTIYOR
Evlerde toplanmamak gerekir. İki üç aile evlerde toplandıktan sonra yasakların hiçbir anlamı kalmaz. Alınan yasaklara uyduktan sonra da virüs kontrol altına alınamazsa yeni daha sert önlemler alınabilir. Rakamlar gittikçe artıyor. Bu sayıların artması da sağlık sektörü ve çalışanlarımızdaki baskıyı arttırıyor. Durum çok ciddi. Hastalık artık kapımızda, evimizin içinde. Virüsün bulaşma hızı arttı. Eskiden 15 dakikada bulaşma söz konusuyken, şimdi belki 3-5 dakikalara inmiş durumda. Maskesiz, mesafesiz olmanız durumunda virüsü çok çabuk kapabiliyorsunuz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum