Cuma günü üretimi durduracaklar!

KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü SES Kocaeli Şube Başkanı Murat Harata tarafından yapılan açıklamada, “Bu satış sözleşmesini kabul etmediğimizi 27 Ağustos 2021 Cuma günü hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanarak ifade edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Cuma günü üretimi durduracaklar!
Editör: Mavi Kocaeli
25 Ağustos 2021 - 12:09
KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü SES Kocaeli Şube Başkanı Murat Harata memur zammı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Hepinizin yakından takip ettiği gibi üç milyonu aşkın kamu emekçisini ve iki milyon civarındaki memur emeklisini ilgilendiren 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem toplu iş sözleşme görüşmeleri 2 Ağustos’ta başladı. 12 Ağustos’ta hükümet hiç kimsenin kabul etmediği 2022 yılı için 5+6 2023 yılı için 6+6 teklif etmişti. Ancak 12 Ağustos ‘tan sonra on gün boyunca kapalı kapılar arkasında neler konuşuldu ise 1 veya 2 puan artışla mutabakat imzalandı.

“HİZMET ÜRETMEYECEĞİZ”
Memur-sen ve Çalışma Bakanlığı tarafından imzalanan Kamu-sen’in de sessiz kalarak zımnen ortak olduğu ve yine yeni bir satış sözleşmesi olan bu mutabakatı kabul etmiyoruz. Bu satış sözleşmesini kabul etmediğimizi 27 Ağustos 2021 Cuma günü hizmet üretiminden gelen gücümüzü kullanarak ifade edeceğiz. 27 Ağustos Cuma günü hizmet üretmeyerek saat 13’te İzmit İnsan Hakları Parkında toplanıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum