Reklam

CHP'li Orhan'dan Anma tepkisi!

Fatih Sultan Mehmet Han’ın vefat yıl dönümünde anma programına Muhalefet partilerinin davet edilmemesi Gebze’de tartışmalara neden oldu.

CHP'li Orhan'dan Anma tepkisi!
Editör: Mavi Kocaeli
05 Mayıs 2021 - 11:13
3 Mayıs günü Gebze Belediyesi tarafından Hünkar Çayırı’nda anma programı düzenlenmişti. İlçe Başkanlarının yer almadığı program sınırlı sayıda davetli ile gerçekleşmişti. CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan da sosyal medya hesabından davet edilmemelerine tepki göstererek, “12 kişiyi bir araya getirebiliyorken bir elin parmaklarını geçmeyen siyasi parti ilçe başkanlarımı fazla görüldü bu kutsal anmaya?”dedi.

MUHALEFETE HABER VERMEDİLER
CHP’li Orhan söz konusu tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “ Zaman zaman her platformda Gebze’ye olan sevdamızı, Gebzeli olmakla nasıl gurur duyduğumuzu çekinmeden anlatıyoruz. Sanayisiyle, doğal zenginlikleriyle, tarihi dokusuyla ülkemizin en gözde kentlerinden biri. Öyle bir tarih ki peygamberimiz tarafından fetihle müjdelenmiş, cağ açıp kapatan bir padişahın son günlerine tanıklık etmiş, ona sonsuzluk olmuş bir şehir. Fatih Sultan Mehmet Han'ın ebediyete göçtüğü Hünkar Çayırı da Gebze sınırları içerisinde. Fatih Sultan Mehmet için her yıl bir anma yapılır Hünkar Çayırında. Bu yıl da kent yöneticileri kendi aralarında bir anma yaparak bilhassa muhalefet temsilcilerine haber dahi vermemişlerdir. 

BU NASIL BİRLİK BERABERLİK
Her defasında ağızlarından düşürmedikleri birlik, beraberlik mesajlarının ne ciddi olduğunu bir kez daha gördük. Pandemi dolayısıyla katılımı düşük tutmak ise amaç bunun sadece bir bahane olduğunu biliyoruz. 12 kişiyi bir araya getirebiliyorken bir elin parmaklarını geçmeyen siyasi parti ilçe başkanlarımı fazla görüldü bu kutsal anmaya? 
Bizlerle yüz yüze gelmekten kaçıyorsunuz çünkü verecek cevabınız yok. Daha öncede Vakıfa peşkeş çekilmek istenmişti Gebzeliler olarak sahip çıkmıştık. Nezaketen haberdar edilmeyi beklerdik.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vehbi keskin
    1 ay önce
    Bende olsam hiç bir chpli yi cagirmam hem osmanliya kufur edecekler hemde davet bekliyecekler