CHP Kocaeli'de şok istifalar

Aralarında CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı Murat Erinç ve CHP Kocaeli İl Kadın Kolları eski Başkanı Sevim Özen’in de bulunduğu CHP’de görev almış 39 isim CHP’den istifa etti.

CHP Kocaeli'de şok istifalar
Editör: Mavi Kocaeli
13 Nisan 2021 - 12:54
CHP Yalova eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın açıklamasında muhalefetin yetersiz olduğuna dikkat çekmiş ve Memleket Hareketini başlatacağını duyurmuştu. Sivas’tan yola çıkan ve geçtiğimiz Ekim ayında Kocaeli’ye de gelen İnce’ye Kocaeli’den kimin destek vereceği bilinmiyordu. Gebze tarafındaki hareketliliğin ardından Kocaeli’den de ses geldi. Aralarında CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı Murat Erinç ve CHP Kocaeli İl Kadın Kolları eski Başkanı Sevim Özen’in de bulunduğu CHP’de görev almış 39 isim CHP’den istifa etti. Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katılacak olan 39 isimden yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetenler, yıllardan beri süre gelen bu kötüye gidişin düzeltilmesi bir yana, kirli çıkar ilişkileri her geçen gün artarak, artık tahammül edilemeyecek bir seviyeye ulaşmıştır. Bu ahval ve şerait göz önünde bulundurulduğunda, bu bozuk yapının parti içerisinde verilecek mücadele ile yok edilmesi maalesef imkansız bir hal almıştır.

BAKKAL HESAPLARI İŞE YARAMIYOR 
Partiyi yönetenlerin eliyle, Cumhuriyet Halk Partisi, iç ve dış siyasetteki, ilkelerinden, davasından, politikalarından taviz verip konjonktüre göre pozisyon alan, ‘seçim kazanılırsa kazanılır, kaybedilirse kaybedilir’ mantığına bürünen; kaderine razı, hantal bir siyasi beceriksizlik işkencesine maruz kalmıştır ve kalmaya devam etmektedir. Partiyi büyütmek adı altında yapılan bu siyasi ‘bakkal hesapları’ bir fayda sağlamayacağı gibi partiyi de ciddi kayıplara sürükleyecektir.

TEPKİMİZ PARTİYİ YÖNETENLERİ 
Bir parti yolda bulduğunuz, fikri fikriyatı nedir bakmadan topladığınız rastgele insanları içeri alarak değil partinin ilkelerini, ideolojisini millete aksettirerek; parti politikalarını topluma kabullendirip destek almasını sağlayarak; toplumun sorunlarına ayağı yere basan somut ve ikna edici çözüm önerileri sunarak büyütülür. Tepkimiz, asla ve asla baba ocağı Cumhuriyet Halk Partisi’ne değil, maalesef ki partiyi yöneten, partinin altına dinamit yerleştirmeye tevessül eden biçare yönetim kadrolarınadır. Tarih ve pratik gayet açıktır. Bu kadrolarla ve bu anlayışla bir siyasi başarı imkansızdır. Bu ve bunun gibi onlarca sebep birlikte değerlendirildiğinde kendi açımdan bir karar almam kaçınılmaz bir hal almıştır.

DUR DEMEK İÇİN AYRILIYORUM
Sevdasıyla yanıp tutuştuğum, kurucu ilkelerimizin bu kadar ayaklar altına alınmasına artık bir “dur” demek için, tıpkı ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’u işgalden kurtarmak için İstanbul’dan ayrılması gerektiği gibi, Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki üyeliğimden ayrılıyorum. Ben sevdamı, davamı, ilkelerimi, ideallerimi, omzuma yükledim ve doğrularımdan asla taviz vermeden ayrılıyorum.

“MEMLEKET HAREKETİNE KATILMAYA KARAR VERDİM”
Bu ayrılığın sonucu olarak; Millet ve memleket sevdasına sonuna kadar inandığım, liderliği altında mücadele etmekten onur duyduğum, Memleketimizi bu zor günlerinden çıkarıp, refah ve huzur içinde yaşayacağı günlere taşıyacağından emin olduğum, Sayın Muharrem İNCE önderliğindeki Memleket Hareketine katılmaya karar verdim. Son olarak buradan açıkça duyuyorum;

“HAZIRSAK BAŞLAYALIM”
Talimat aldığımız kişi; ilkelerini, ideolojisini, milleti ve memleketi nasıl sevmemiz gerektiğini öğrendiğimiz, canımız pahasına koruduğumuz tek liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Bizlere bu adice ithamlarda bulunan kirli menfaat odaklarına açık bir çağrıda bulunuyorum. Her iddianızı ve her iftiranızı dilediğiniz platformda medeni bir şekilde tartışmaya ve görüşmeye hazırım... Şimdi hazırsak başlayabiliriz... Saygılarımla...”

1.       MURAT ERİNÇ

2.       SEVİM ÖZEN

3.       İSMAİL AŞAK

4.       ŞÜHEYDA POLAT

5.       OĞUZHAN UÇAR

6.       ERTAÇ ŞAHİN

7.       MUHAMMET USLU

8.       OLCAY PALANCI

9.       ELİF DÖNERKAYA

10.   DENİZ ERTUĞRUL

11.   YUSUF AHMET DAŞ

12.   DENİZ ONUR

13.   SILA ÖZKARAMAN

14.   DOĞUKAN YILMAZ GÜROL

15.   DENİZ DİLARA YILANDİLOĞLU

16.   ŞEYDA NUR ERİNÇ

17.   NAZAN UÇAR

18.   OĞUZ UYGUNER

19.   BİNNUR AŞAK

20.   ELİF BURSALI SARI

21.   BÜLENT AŞAK

22.   AYŞENUR POLAT

23.   ŞABAN SARIKAN

24.   GÖKHAN SARI

25.   ZERRİN ERİNÇ

26.   ARİF YILMAZ

27.   BURAK CANGÜR

28.   MUHAMMET ARSLAN

29.   HÜSNÜ SARI

30.   ESRA SALİŞ

31.   MİTHAT OKSAK

32.   TAMER BALCI

33.   ŞAHİN ASLANTEPE

34.   MELİS BÜYÜKADA

35.   CİVAN SALİŞ

36.   İREM EDİŞ

37.   GÜRKAN ASLAN

38.   HAKAN ÜLGER

39.   HÜSEYİN FINDIK

YORUMLAR

  • 0 Yorum