Reklam

CHP Hürriyet'e sahip çıktı

CHP Kocaeli İl Örgütünü yaptığı toplantıda konteyner sebebiyle soruşturma açılan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e sahip çıktı

CHP Hürriyet'e sahip çıktı
Editör: Mavi Kocaeli
15 Ocak 2021 - 12:50 - Güncelleme: 15 Ocak 2021 - 13:51
CHP Genel Başkan Başdanışmanı CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ile PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Kocaeli İl Örgütüne ziyaret ziyaret gerçekleştirerek basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP’nin ağır toplarını CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı karşıladı. CHP Kocaeli İl Başkanlığı binasında düzenlenen programa CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl eski başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya,  ve partililer katıldı. Program katılması beklenen bir diğer isim olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kayınpederinin vefatı nedeniyle programa gelemedi.

AŞIDA ÇOK GERİ KALDIK

Ziyarete ilişkin basın açıklamasında ilk olarak konuşan Erdoğan Toprak, “ İzmit’te kadın belediye başkanı görmekten memnun olduğunu dile getirerek, “Bu önemli günde burada olduğum için çok mutluyum. Ülkede bir kriz var, esnafımız işçimiz var. Türkiye’nin bir çok yerine arkadaşlarımızı dağıttık. Ülke kötü yönetiliyor, yönetilemiyor. Türkiye bugün aşı konusunda en geri kala ülke. Bugün AK Parti iktidarı kasayı boşalttı, aşı alacak para yok. Hani 20 milyon aşı gelecekti, 3 milyon aşı geldi bu 1.5 milyon aşı yapar. Ülkedeki 88 milyona 3 milyon aşı geldi. Diyecekler ki aşı istedik vermediler, yalan söylüyorlar” dedi.
 
JET HIZIYKA SORUŞTURMA AÇTILAR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan’a konteyner yüzünden açılan soruşturmaya da tepki gösteren Toprak, “İzmit’te bir kadın belediye başkanı görmemiz çok güzel. İki tane konteyner dan başkanımıza dolayı jet hızıyla soruşturma açılmış. Şuradan biraz uzağa bakınca, Osmangazi’nin kokusu dünyaya sarmış o kokuya bir şey demeyeceksin bu iki konteyner için soruşturma açacaksın, çok komik tanımlıyorum. 300 milyon dolarlık iş Fransız’lara verdiler. iki konteyner dan rahatsız olanların bundan rahatsız olmamaları çok acı. Türkiye krizi Suriye bataklığına battıktan sonra buraya kadar geldi. 40 yıl bize bakan esnafımıza 40 gün bakamadık, şu an hepsi kepenk kapatma durumunda. Bugün bu ülkeyi yöneten AK Parti iktidarı gündemi değiştirmeye çalışıyor. Bırak yabancı sermayeyi, yerli sermaye bile bu ülkeye yatırım yapmıyor. Bu ülkeye hukuk devleti gelene kadar adım adım devam edeceğiz” diye konuştu.

HÜRRİYET'E SAHİP ÇIKTILAR 
Toprak’ın ardından konuşan Bülent Tezcan, Türkiye’yi yapay gündemlere teslim etmeyeceğiz diyerek, “Sarayın kontrolünde propaganda bakanlığı gibi bir kurum var. Sarayın altın çocuğu, Fahrettin Altun ile ilgili kimseye olumsuz haber yapamaz. Onun işi Türkiye’nin gündemini kirletmek. Gerçek gündemi takip ediyoruz. İşçinim emeklinin, memurun, gerçek gündemi açlık yoksulluk işsizlik. Bunu unutturmayacağız. Bu gündemi gerçekten değiştirmek, açlığı işsizliği kaldırmak. Kocaeli yerel seçimlerde İzmit belediyesine verdiği için teşekkür ediyoruz. Torpillere son vereceğiz. Layık olanın layıkıyla işe geldiği bir Türkiye istiyoruz. Asgari ücretin üzerinden bir ay geçmeden yoksulluk konuşulmaya başlandı.
 
CHP'Lİ BELEDİYENİN ÇALIŞMASINDAN KORKUYORLAR
Tezcan, soruşturma açılan Hürriyet’e de sahip çıkarak, “Diyorlar ki iş yapamayan esnafa ben sana destek vermeyeceğimiz. Koskoca ülkeye 3 milyon aşı geldi. İktidar bu konuda da toplumun meselesini çözme yolunda değil, bir kaç zengini daha zengin etme yolunda. Soruşturma başlatmışlar neymiş konteyner, yolsuzluk usulsüz kokusu almış başını gidiyor. Fatma hanım müfettiş istiyor, o kokuyu duymayan Ankara buna bir içinde müfettiş gönderdi. CHP’li belediye başkanlarının çalışmalarından korkuyorlar. Bunun devamı Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığı ile gelecek” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum