Reklam

CHP Gebze'de Başçiftçi rahatsızlığı!

CHP Gebze Meclis Üyesi Halil İbrahim Başçiftçi’nin, “Belediye buraları satıyor, köylüler mağdur edilecek” diyerek kıyamet kopardığı mera alanını, Başkanı olduğu sanayi sitesine tahsis edilmesini istediği ortaya çıktı. Partililer, bu tavrından dolayı Başçiftçi’ye ateş püskürdü.

CHP Gebze'de Başçiftçi rahatsızlığı!
Editör: Mavi Kocaeli
07 Ekim 2021 - 15:24
Gebze Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Halil İbrahim Başçiftçi, partide rahatsızlığa neden oldu. Başçiftçi’nin Gebze Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısında Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ile girdiği diyalog, partide homurdanmalara neden oldu. Aynı zamanda Hasköy Sanayi Sitesi Başkanı da olan Halil İbrahim Başçiftçi’nin, Başkan Zinnur Büyükgöz’den Balçık’daki bir mera alanını sanayi sitesine tahsis etmesini istediği ortaya çıktı. Mera alanının satılacağı ve köylülerin mağdur edileceğine dair sert ifadeler kullanan Başçiftçi’nin aynı yeri sanayi sitesine istemesine içerleyen Büyükgöz, “Balçık köyündeki meraları satıyor diye canlı yayın yapıyorsunuz, aynı yeri siz de istediniz. Size satınca suç değil de, başkası satınca suç mu?’”dedi.
PARTİLİLER TEPKİLİ
Başçiftçi’nin bu tavrı en çok kendi partilileri arasında tepkilere neden oldu. Bir çok partilinin Başçiftçi’den istifa etmesini istediği öğrenildi. Söz konusu mera alanına gidip canlı yayın yapan Başçiftçi, “Belediye buraları satacak, köylü mağdur edilecek” diye fırtınalar kopartırken, aynı yeri kendisin başında olduğu sanayi sitesine istemesi tam bir çelişki olarak adledildi. Meclis Üyesi Başçiftçi’nin satılacak diyerek kıyameti kopardığı yeri Belediye başkanından ricacı olması “Bu ne perhiz?” dedirtti. 
HİÇ UTANDINIZ MI BAŞKAN SİZİ REZİL EDERKEN
Başçiftçi’ye diğer Meclis üyelerinin de kızdığı gelen bilgiler arasında. Başçiftçi’ye tepki gösteren CHP’nin eski İlçe yöneticilerinden Cevahir Akyıldız da soysal medya hesabından “Siz benim partimin CHP meclis üyesisiniz. Cumhuriyet Halk Partisinin adına yakışmayan rezil bir tutum içine nasıl girersiniz? Bunun bir cezası yaptırımı olmalı elbet. Siz kendi şahsi işleriniz için meclis üyeliği sıfatınızla iktidar partili belediye başkanına ricacı olamazsınız.
Bunun bir disiplin suçu olduğu kesin. Hiç utandınız mı başkan sizi orda rezil ederken yoksa ''Aman boş ver bana vermedi bende mera alanları için planlarını zora sokmaya devam ederim'' diyemi düşündünüz? Biz sizleri muhalefet edin diye gönderdik. Siz kişisel çıkarlar peşine mi düştünüz? Yazıklar olsun yazıklar olsun...”diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum