CHP'den Hocaoğlu hakkında suç duyurusu

CHP Kocaeli Örgütü, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu hakkında uygunsuz sosyal medya paylaşımı yapan AK Parti Meclis Üyesi Fikret Hocaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ise Hocaoğlu’nu istifaya davet etti

CHP'den Hocaoğlu hakkında suç duyurusu
Editör: Mavi Kocaeli
26 Kasım 2021 - 16:07
AK Parti Meclis Üyesi Fikret Hocaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sosyal medya hesabından, bazı kesimleri kızdıracak bir paylaşıma imza attı. Hocaoğlu’nun bu paylaşmına CHP Kocaeli Örgütü’nden yanıt gecikmedi. Hocaoğlu ise gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı. CHP Kocaeli Örgütü, AK Parti Meclis Üyeleri Fikret Hocaoğlu ve Muharrem Tutuş hakkında Kocaeli Adliyesi’nde halkı kin ve nefrete yönlendirme suçundan hakkında suç duyurusunda bulundu.

“İSTİFAYA DAVET EDİYORUM”
Suç duyurusunun ardından açıklamalarda bulunan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı; “Bizler CHP olarak kinden ve nefretten uzak toplumun huzur ve barış içinde yürümesini istiyoruz. Dün basına yansıyan CHP salonu bastı meclisi bastı sözleri gerçeği yansıtmamaktadır. Ben il başkanı olarak salona girerken güvenlik görevlisi meclis üyeleri dışındakileri içeriye alamayız dediler. Böyle bir şey olamaz. Bu dil doğru bir dil değildir. Kemal beyi sevmeyebilirler ama hakaret hakkı verme hakkı vermez. Sayın Erdoğan'ı sevmeyebiliriz ama bu bana hakaret etme hakkı vermez. Fikret Hocaoğlu’nu istifaya davet ediyorum” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum