CHP Çiftçi'nin çetelesini tuttu!

Çayırova Belediyesi Eylül ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

CHP Çiftçi'nin çetelesini tuttu!
Editör: Mavi Kocaeli
01 Eylül 2020 - 15:21

Ömür KAVRAN-Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin izinli olması nedeniyle Meclis Başkanvekili Saadettin Arıkboğa’nın Başkanlık ettiği toplantıda 3 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclise muhalefetin Milli Bayramlar üzerinden Belediye yönetimine eleştirileri damga vurdu. CHP’li Halis Koç, Başkan Bünyamin Çiftçi’nin Milli Bayramlara katılmamasını ve 30 Ağustos kutlamalarına halkın alınmamasını eleştirdi. 

30 AĞUSTOS İÇİN KİMSEDEN İCAZET ALMAYIZ
Meclisin gündem dışı bölümünde söz alan CHP Grup sözcüsü Halis Koç, Çayırova Belediyesi’ni Milli Bayramlar üzerinden eleştirdi. 30 Ağustos tören alanına halkın alınmamasına ateş püsküren Koç, “30 Ağustos için hepimize mesaj geldi. Törende her partiden temsilciler, muhtarlar, halkımız da törende yer aldı. Belediye tarafından kısa mesajla önceden bizlere duyuru yapıldı. Ama ne yazık ki bizler Meclis Üyeleri olarak, halkımızla birlikte tören alanının dışında bırakılmak istendik. Bir görevli burada görünmeyin, arkada otopark var diyerek bizlere emir verdi.  Hem bizi davet ediyorsunuz, hem kovuyorsunuz. Kendi sözleriyle çelişenler, şunu iyi bilsinler ki Türk halkı şehitlerine, Gazi Mustafa Kemal’e ve silah arkalarına şükranlarını sunmak için ne sizden ne de başkasından icazet almaz. Atasına karşı minnettar bir milletiz. Bu nedenle yasaklı dikta sistemine karşıyız, kınıyoruz.”dedi.  

ÇİFTÇİ’NİN MİLLİ BAYRAM ÇETELESİ
Daha sonra Başkan Bünyamin Çiftçi’nin Milli Bayramlara katılmamasına tepki gösteren Halis Koç, “Bünyamin Çiftçi için 2020 yılında Milli bayramlara katılma performansı yaptık. Kendisi için çetele tuttuk. Sayın Başkan 2019 yılı için performans programında Milli bayramlara katılımını yüzde yüz olarak göstermişti. Bu kez işimizi sağlama aldık. 23 Nisan’da yok, 19 Mayıs da yok, 30 Ağustos da yok. Kaldı bir Milli Bayramımız, o da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Sayın Başkanı mazeretsiz Bayrama bekliyoruz. Çayırova halkı için bu Bayrama mazeretsiz katılımını bekleriz.”diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum