Büyükşehir parkı İzmit Belediyesine devretsin!

İzmit Hacı Hızır Mahallesi Muhtarı, çarşının merkezindeki Çocuk Parkının yenilenmesini ve İzmit Belediyesine tahsis edilmesini istiyor.

Büyükşehir parkı İzmit Belediyesine devretsin!
Editör: Mavi Kocaeli
27 Eylül 2021 - 11:16
İzmit merkezdeki Hacı Hızır Mahallesi Muhtarı Lütfi Bodur dün muhtar azaları ve eşleri ile birlikte Cumhuriyet Çocuk Parkında basın açıklaması yaptı. Mahallede ikamet eden CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı ile bazı partili kadınların da destek verdiği açıklamada Muhtar Bodur, parkın hem yenilenmesini hem de İzmit Belediyesine tahsis edilmesini istedi.


Lütfü Bodur okuduğu yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İzmit Cumhuriyet Çocuk Parkı eski adıyla Çocuk Parkı olarak bilinen parkın İzmit Belediyesine yeniden tahsisi konusunda yaşanan belirsizlikler mahalle halkı olarak bizleri üzmekte. İzmit Kent Konseyi Hacı Hızır Mahalle Meclisinin ve bizlerin de hazır bulunduğu 11 Mart 2021 tarihindeki toplantıya konuk olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet’e ‘Cumhuriyet Parkı konusunda ne düşünüyorsunuz?’ sorumuz üzerine bugün burada kamuoyu ile paylaştığımız görselleri içeren yenileme projesinin hazır olduğunu, parkın içindeki kafenin kira sözleşmesi biter bitmez projeyi yapacaklarını ifade etmişlerdir.
 
DESTEK BEKLİYORUZ
Bizler de parkın eski günlerine döndürecek, şehrimize kazandıracak olan Fatma Başkana teşekkür etmiştik. Ancak tahsisi konusunda, İzmit Belediyesine verilmesi hususunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’dan anlayış ve destek bekliyoruz. İzmit Çocuk Parkının yeniden İzmit Belediyesine tahsisinin doğru ve yerinde bir karar olacağına inanıyoruz ve İzmit Belediyesinden de projeyi bir an önce hayata geçirmesini arzu ediyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum