Reklam

Büyükşehir Meclisi'nde gündem yoğun!

Meclis toplantısında Kocaeli Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Belediyeye Özel Kalem Müdürü adı altına kaç kişiyi memur yaptınız?” diye soru önergesi verdi.

Büyükşehir Meclisi'nde gündem yoğun!
Editör: Mavi Kocaeli
11 Şubat 2021 - 16:14
Kocaeli Büyükşehir Belediye Şubat ayı meclis toplantısı Kocaeli Kongre Merkezi’nde 92 gündem maddesini karara bağlanması için Zinnur Büyükgöz başkanlığında toplandı. Meclis üyeleri  MHP’li Ertan Peker ve İYİ Partili Fevzi Canbaz tarafından Körfez Belediye Meclis kararıyla Milli Emlak ve SGK’ya borç karşılığı devredilen yerlerin Büyükşehir tarafından satın alınmasını talep ettiler.
İYİ PARTİ DESTEK VERDİ
MHP’li Meclis Üyesi Ertan Peker, Körfez Belediyesinin borçları karşılığında SGK’ya devrettiği mülkleri meclis gündemine taşıdı. Peker konuşmasında,  “Körfez Belediyesi meclisinde Belde garajını devir kararı aldı. Zamanında Büyükşehir devredilen yerleri satın almıştı tekrar Büyükşehir belediyesi tarafından alınmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.  Peker’in ardından söz alan İyi Partili Canbaz, MHP’li Peker’in önergesine destek vererek, “Geçtiğimiz hafta bir takım belediye taşınmazları milli emlak ve SGK’ya devredildi. Büyükşehir Belediyesi daha önce mülk almıştı.  Büyükşehir’in tekrar alınmasını istiyoruz burası körfezin kalbi çok büyük bir para değil 50-60 milyon gibi bir para ile alınabilir” dedi.
CHP GRUBU MEMUR YAPILANLARI SORDU
Meclis toplantısında Kocaeli Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, “Belediyeye Özel Kalem Müdürü adı altına kaç kişiyi memur yaptınız?” diye soru önergesi verdi. Taşdemir, Özel Kalem Müdürlüğü’nde kaç kişinin memur olarak işe alındığının açıklanması gerektiğini söyledi. Taşdemir konuyla ilgili önergesinde, “31 Mart 2019 ile 11 Şubat 2021 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden kaç kişi memur yapılmıştır?” diye sordu.
YAZILI AÇIKLAMA YAPILACAK
Önergeye cevap veren  Zinnur Büyükgöz, Özel Kalem Müdürlüğü'nde işe başlayan personellerin  muhalefetin önerisi üzerine yazılı ve sözlü olarak açıklanacağını söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum