Büyükşehir'in gündemi Cedit

Cedit Mahallesi’nde kentsel dönüşümü yürütecek Çevre ve Şehircik Bakanlığı le Büyükşehir arasındaki protokolde sona doğru geliniyor. Protokol için eylül ayı Büyükşehir meclisinde Başkan Tahir Büyükakın’a yetki verilecek.

Büyükşehir'in gündemi Cedit
Editör: Mavi Kocaeli
26 Ağustos 2020 - 09:30

Cedit Mahallesi'nde 4 yıldır başlamayan kentsel dönüşüm projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına devredilmişti. Bakanlık, Büyükşehir Belediyesi ile projeyi yapmak için çalışmaları başlattı. Büyükşehir proje üzerinde yaptığı çalışmaların ardından kendi şartlarını ve yükümlülüklerini içeren protokol çalışmasını gönderdi. Bakanlık protokol koşullarını kabul etmesi halinde imzalar atılacak Cedit Mahallesi için imzalar eylül ayı Büyükşehir meclisinde Başkan Tahir Büyükakın’a yetki verilecek.

CEDİT GÜNDEME ALINACAK

Bakanlığın proje ve protokol ile ilgili çalışmaları onaylamasının ardından Büyükşehir ile Bakanlık arasında protokol imzalanacak. Ancak protokolün imzalanması için Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Büyükakın’a yetki verilmesi gerekiyor. Bundan dolayı Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Eylül’de yapılacak meclis toplantısında protokol imza yetkisi gündeme alınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum