Büyükgöz: Gebze'nin yapısal sorunlarını çözdük!

Gebze Belediyesi yılın Meclis toplantısını gerçekleştirdi. Zinnur Büyükgöz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 19 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Büyükgöz: Gebze'nin yapısal sorunlarını çözdük!
Editör: Mavi Kocaeli
02 Aralık 2021 - 16:12
Toplantıda konuşan Başkan Büyükgöz, yıllardır süre gelen imar sorunlarını çözdüklerini ifade ederek, eğitimde yapılan kamulaştırma çalışmalarından övgüyle söz etti. 8 adet parselin satın alınarak eğitime destek olacaklarını ifade eden Büyükgöz, “Gebze’nin yapısal sorunlarını, imar sorunlarını çözerek yolumuza devam edeceğiz dedik. 4 adet okulun mülkiyet sorununu çözdük. Çocuklarımızın eğitim hayatına rahat devam etmesinin yolu açtık. Yıllarca bekleyen sorunları çözmüş olduk. Bu hareketimizle 20-30-40 yıldır kendi parselini okul alanında kalıp değerlendiremeyen vatandaşında sorununu çözdük. Okul alanında kalan arsasının parasını alamayan vatandaşın, parasını ödeyip tapusunu aldık. Milli Eğitimi’nde böylelikle okul yapmasını sağladık.
1 TAŞLA 3 KUŞ VURUYORUZ
 Aldığımız o parselleri bizde borç ödemede kullandık. Belediyeyi zarar sokmadık, vatandaşın, Milli eğitimin sorununu çözüp, belediyenin borcunu ödedik. Hiçbir adımı boşuna atmadık. Şimdi 8 tane daha parsel satın alacağız. Bu alanların hepsi eğitim alanı. Buralar yıllardır vatandaşın parasını alamadığı, kamulaştırılmayan yerler. Bu alanları alıp Milli Eğitime okul için veriyoruz ve geçmiş borçlarımıza mahsuplaşıyoruz. 3 ayaklı bir adımı gerçekleştirmiş oluyoruz. Bizim gönlümüz çocukların 50-60 kişilik sınıflarda okumasından razı değil. Bu sizin işiniz değil diyenlere bizim cevabımız, mahalli yönetimler halkın müşterek sorunlarını çözmek zorunda olduğudur. Bu yöntemle bir taşla üç kuş vuruyoruz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum