Reklam

Büyükakından Kent Konut açıklaması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Meclis gündemi öncesi, önerge veren CHP grubu Kent Konut Tuana 3 Evleri Projesi Hakkında meclis başkanlığına sorular sordu.

Büyükakından Kent Konut açıklaması
Editör: Mavi Kocaeli
14 Ocak 2021 - 15:51
Kent Konut Tuana 3 Evleri’nde yaşanan gecikme ve iddialara cevap veren Tahir Büyükakın, “Kira bedellerini ödemek Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin değil, müteahhitin sorumluluğu. Burada bir kamu zararından bahsetmek imkansız. Müteahhidin işi bırakmak ve teminatını yaktırmamak istediği iddia edilmişti. Genel müdürün ise buna izin verdiği için istifa ettiği söylendi. Müdürün büyükşehire karşı geldiği algısı yaratıldı. Devamında genel müdürün değişeceği söylendi. Müteahhidin işi bırakmasına izin verilmedi. Şimdi onu unuttular başka yerlerden vurmaya çalışıyorlar. Büyükşehirin algısını yıpratmaya çalışıyorlar. Kimse saf değil ne yapmaya çalıştıklarının farkındayız. Pandemi nedeniyle süre verdik. Kamu zararı olmadı” diye cevap verdi.
ALNIMIZ AK
Sözlerini sürdüren Büyükakın: “Daha önce sözleşmede ticaretle ilgili bir şey yoktu ticaret hakkı verdiniz deniliyor. Biz seçimlere girmeden önce ticaret hakkı verilmiş. Ticaret hakkı vermem diye direndiğini söyleyen genel müdür böyle bir şey yok dedi ama ilk başta genel müdür tasviyeye yol vermedi, istifaya zorlandı denildi. Bu sözleşmeler aynı genel müdür zamanında yapıldı. Burada tek amaç kurumumuzu yıpratmak. Bizim alnımız ak, abdestimizden şüphemiz yok. Kamunun malını zarara uğratmamak için gerekeni bugüne kadar yaptık, yine yapacağız." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum