Bu mu sağlıkçılara vefa? Virüslüsün deyip salona almadılar

Bütün dünyanın Korona Virüs ile mücadele ettiği bu süreçte en büyük yükü hiç kuşkusuz sağlıkçılarımız çekiyor. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan sağlık çalışanlarımız izinlerini bile kullanamıyor.

Bu mu sağlıkçılara vefa? Virüslüsün deyip salona almadılar
Editör: Mavi Kocaeli
06 Ekim 2020 - 12:24

Ömür KAVRAN-Bütün dünyanın Korona Virüs ile mücadele ettiği bu süreçte en büyük yükü hiç kuşkusuz sağlıkçılarımız çekiyor. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan sağlık çalışanlarımız izinlerini bile kullanamıyor. Toplumun bir çok kesiminden sağlı çalışanlarına destek verilse de arada çürük elmalar da çıkıyor. Bu yöndeki kötü bir örnek ne yazık ki ilimizden geldi. Dilovası Devlet Hastanesi’nde Acil Servis biriminde görevli Hemşire İlknur Karaarslan, arkadaşı Kübra Yıldırım ile beraber gittikleri İzmit’te bulunan Pi Yoga Stüdyoda hiç hak etmedikleri bir muameleyle karşılaştı. 


VİRÜSLÜ MUAMALESİ YAPTI
Yoga kursuna yazılan hemşire Karaarslan ve arkadaşı Yıldırım, ilk ders gittiklerinde salon işletmecisi tarafından virüslü muamelesi görüp, alaycı bir edayla karşılaştı. İşletmecinin kendilerine hangi birimde görev yaptıklarını sorduğunu, ilk anda art niyet aramadan sorularını cevapladıklarını ifade eden Karaarslan, daha sonra gördükleri tavır karşısında şunları söyledi:  “işletmeci ders sonunda bize kendince akıl vererek, evden çıkmamamız gerektiğini, dersleri online yapmamız gerektiğini ifade ederek bizim virüs yaydığımızı ileri sürdü. Acil seviş çalışanlarının yoğun bir şekilde virüsle temas halinde olduğunu ileri süren işletmecisi akıl verdiği yetmezmiş gibi biz salondayken kendilerinin nasıl güvende olacağını sordu.”dedi.


ALAYCI, KÜSTAH, AKIL VEREN TAVIRLAR
Verdiği akılların daha sonra alaycı ifadelere döndüğünü dile getiren İlknur Karaarslan, “Biz kendisine evde yapabilseydik, zaten gelme durumumuz olmadığını söyledik. O da bize eve hamak alarak hamak yogası yapabileceğimizi alaycı sözlerle vurguladı. Sağlık çalışanlarının evde çıkmaması gerektiğini, virüs yaydığımızı, taşıyıcı olduğumuzu bir sağlık çalışanına akıl vererek şahıs, istersek kalabalık olan spor salonlarına gideceğimizi söyledi. Bu davranışları sosyal medyada yayılınca hesabını yorumlara kapattı. Sağlık çalışanlarına Ücretsiz online ders kampanyası başlattı. Morale en çok ihtiyacımız olan zamanda bu davranışları hak etmiyoruz.”dedi.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • serpil gökhan
  3 hafta önce
  Haberi üzülerek okudum. Can sıkıcı bir durum. Gerçekten bu dönemde herkesin ama özellikle sağlık çalışanlarının Yoga, meditasyon gibi rahatlatıcı, gevşetici ve gerginlik giderici çalışmalara daha çok ihtiyacı var. Yoga Academy merkezlerinde tüm üyeler sevgi, saygı ve şefkatle karşılanır ve hepsi de çok değerlidir. Ve özellikle sağlık çalışanlarına; kendilerini daha iyi hissetmeleri için daha çok özen gösterilir. Ve ayrıca Yoga Academ Journal dergisi pandemi başladığından bu yana Türkiye'nin her bir köşesine; hastane, poliklinik, vs. dağıtıldı. Dergide salgınla ilgili aydınlatıcı yazılar bulunmakta. Ve özellikle bu dergiler hemen hemen tüm sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaştırıldı.
 • Eylem
  3 hafta önce
  Çok üzücü bir haber. Sağlık çalışanları asla böyle bir muameleyi hak etmiyor. Yoga Academy’nin sağlık çalışanları daha çok yoga yapabilsin diye yaptığı çok güzel davetler olduğunu biliyorum. Ayrıca Yoga Academy Journal dergisi de pandeminin en başından beri başta sağlık çalışanları olmak üzere Türk halkına ücretsiz dağıtılıyor.
 • Nesrin Buruncuk-yoga antrenörü
  3 hafta önce
  Çok yazık...Orjinal Yoga Sistemi uygulayan Tüm Yoga Academylerde sağlık personeli için özel indirim uygulaniyor.Rahatlikla katılabilirsiniz.
 • şems uzuneser
  3 hafta önce
  Bir yoga stüdyosunun böyle yapması çok çirkin olmuş... Yoga Academy sağlıkçıları alıyor, hatta sağlıkçılara özel avantajlı bir kampanya bile yapmışlardı. Ayrıca Yoga Academy Journal dergisini de tüm hastanelere ücretsiz gönderiyorlar.
 • GÜNSEL BİLİCİ
  3 hafta önce
  Türkiye'nin ve Dünya'nın her yerindeki YOGA ACADEMY merkezlerine sağlık çalışanları gelebilir.