Borçları yüzünden böbreğini satışa çıkardı

Ekonomik kriz esnafları vurmaya devam ediyor. Girdiği ekonomik bunalımdan çıkamayan işletmeci Furkan A. Kahramanmaraş'taki dükkanının camına ilan asarak, böbreğini satışa çıkardı.

Borçları yüzünden böbreğini satışa çıkardı
Editör: Mavi Kocaeli
20 Mayıs 2021 - 10:50

Pandemi, ekonomik daralma, tam kapanma ve açıklanmayan ekonomik paketler derken esnafın durumu giderek ağırlaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da esnaflar vergi levhalarını ateşe verirken, geçtiğimiz hafta da çiftçiler mahsullerini yerlere dökmüştü. 

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde "Olay Yeri Cafe" isimli işletmeyi çalıştıran Furkan A. ise dükkanının camına verdiği ilanla böbreğini satışa çıkardı.

Beykent Üniversitesi mezunu olan Furkan A. eğitimini tamamladıktan sonra memleketi Kahramanmaraş'a dönerek işletmecilik yapma kararı alıyor.

"Düğün parası" olarak nitelendirdiği birikimiyle "Olay Yeri Cafe"yi kuran Furkan A. kısıtlamalar, kapanma ve verilemeyen desteklerden dolayı ekonomik bunalıma girdiğini ifade ediyor.

Artan borçları karşılayamacak duruma geldiğini ifade eden Furkan A. dükkanının camına ilan asarak böbreğini satışa çıkardı.

KENDİ ÜLKEMDE SURİYELİLER KADAR ÖZGÜR DEĞİLİM
Verdiği ilanda kan grubunu ve telefon numarasını da paylaşan Furkan A. şu ifadeleri kullandı:

"İnsanca yaşamak için borçlarımdan dolayı böbreğimin birini vereceğim. Ne acıdır ki kendi vatanımda 5 milyon Suriyeli kadar özgür değilim."

KAYNAK:AYKIRI


YORUMLAR

  • 0 Yorum