Bıyık'ın paylaşımı polemik oldu!

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın sosyal medya ekibi tarafından yapılan bir paylaşım siyasette polemiklere neden oldu.

Bıyık'ın paylaşımı polemik oldu!
Editör: Mavi Kocaeli
11 Eylül 2020 - 12:32 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 12:42

Ömür KAVRAN-Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Erdoğan ve Türkiye ile ilgili sözleri sonrası AK Parti kurmaylarından sosyal medyadan ardı ardına açıklamalar gelirken, Bıyık’ın sosyal medya ekibi de tartışmaya ortak oldu. Bıyık tarafından Erdoğan ve Abdülhamit Han’ın resmiyle yapılan paylaşım ise bölge siyasetine yenir polemik konusu oldu. Bıyık’ın sosyal medya ekibi, “Türkiye demek Erdoğan demek, Erdoğan demek Türkiye demektir. #Türkiye'nin sarsılmaz iradesine alışacak ve kabulleneceksiniz. Başka yol yok‼️ #Erdoganınyanındayız”şeklinde ki paylaşımına CHP’den tepki geldi.

ORHAN: FIRINCI BAŞKAN OLUYORSA
CHP Darıca meclis Üyesi Ayhan Şen ve Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, yapılan paylaşımda Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün olmaması nedeniyle tepki gösterdiler. CHP İlçe Başkanı Orhan, “Toprakları parçalanmış bir ülkeyi, milleti küllerinden yeniden var ederek ulus eden, vatan eden adama ATATÜRK denir. Türkiye Atatürk'tür, Atatürk Türkiye'dir. Sarsılmaz irademizin değişmez ifadesini bizler Atatürk'ün Gençliğe Hitabından rehber edindik. Asıl sizler önce bu milleti yoktan var eden Atatürk'ü kabullenecek, O'nun sonsuzluğuna, ilke ve devrimlerinin ilelebetliğine alışacaksınız...!Darıca'da bir fırıncı Belediye Başkanı olabiliyorsa bu makam bile Atatürk'ün kurduğu demokratik Türkiye Cumhuriyeti sayesindedir.”dedi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum