Bir kişiyi öldürüp 250 kişiyi yaralayan alkolik maymuna müebbet

Bir kişiyi öldürüp 250 kişiyi yaralayan alkolik maymuna müebbet
Editör: Mavi Kocaeli
19 Haziran 2020 - 13:12

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletindeki Kanpur hayvan bahçesinde 'alkol bağımlısı' olduğu ve rehabilitasyon çalışmalarının işe yaramadığı belirtilen 6 yaşındaki 'Kalua' adlı bir maymun, 1 kişiyi öldürüp 250 kişiyi de yaralamasının ardından müebbet hapse mahkum edildi. Hayvanat bahçesi görevlileri, maymunun 'topluma tehdit oluşturduğunu' doğruladı.

5 bin maymun şehre indi: Her şeyi çalıyorlar 5 bin maymun şehre indi: Her şeyi çalıyorlar Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 5 bin maymun sokağa indi. Şehri birbirine katan maymunlar, yiyecek ve telefonları çalıyorlar. Her yerdeler. Çatılarda geziyorlar. Arabaların üstüne çıkıyorlar. Bakanlık binalarını bile istila ettiler. Yetkililer halkı, maymunlarla göz teması kurmaktan kaçınması konusunda uyarırken, maymunları yakalamak için 40 kişi görevlendirildi.Yeni suç çetesi: Şehre inen maymunlar yiyecek ve telefon çalıyor Title Hindistan'da 5 binden fazla maymun sokağa indi.TitleHindistan'da 5 binden fazla maymun sokağa indi. Title Sayıları gittikçe artan maymun çeteleri şehirde kaos yaratıyor. Title Hırsız maymunları şehrin sokaklarında, kamu binalarında ve hatta başkanlık sarayında bile görmek mümkün. Title Sayıları 5 bine yakın olduğu tahmin edilen maymun çeteleri Yeni Delhi sokaklarında hırsızlık yapıyor, şehrin alt yapısını sağlayan kablolara zarar veriyor, açık pencerelerden evlere ve kamu binalarına giriyorlar. Title Şikayetlerin artması üzerine konu Hindistan Parlamentosu'na taşındı. Yetkililer, vatandaşları maymunlar ile göz teması kurmamaları konusunda uyarıyor. Title Hindistan Parlamentosu'nun aldığı bir başka önlem ise şehre 40 yeni maymun avcısının atanması oldu. Title Alınan önlemler şu an için maymun çetelerine çözüm olmuş değil. Şehrin sokaklarında dolaşan insanlar hala yanlarında taş ve sopa bulundurarak olası saldırılardan korunmaya çalışıyor. Title Delhi bölgesinde toplam maymun nüfusuna dair net bir rakam yok. Başkentin dışında kalan bölgelerde yaklaşık 500 bin maymunun daha yaşadığı tahmin ediliyor. Title Maymunlar evlerin çatısında dolaşıyor. Title Bazı Hintliler maymunlara yiyecek veriyor. Title Bazı Hintliler maymunlara yiyecek veriyor. Title Maymunlar, bakanlık binalarına tırmanıyor. Title Maymunlar, bakanlık binalarına tırmanıyor. Title Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 4-5 bin civarında maymun sokaklara indi. Bakanlıkların olduğu bölgede de dolaşan maymunlar, insanların yiyeceklerini ve cep telefonlarını alıp kaçıyorlar. Title Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 4-5 bin civarında maymun sokaklara indi. Bakanlıkların olduğu bölgede de dolaşan maymunlar, insanların yiyeceklerini ve cep telefonlarını alıp kaçıyorlar. Yeni suç çetesi: Şehre inen maymunlar yiyecek ve telefon çalıyor Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi yeni bir suç örgütü ile karşı karşıya. Sayıları gittikçe artan maymun çeteleri şehirde kaos yaratıyor. Hırsız maymunları şehrin sokaklarında, kamu binalarında ve hatta başkanlık sarayında bile görmek mümkün.İnsanlara zarar verebilir

Hayvanat bahçesi doktoru Mohd Nasir, Kalua'nın serbest bırakılması halinde nereye giderse gitsin insanlara zarar vereceğini ve 3 yıl önce hayvanat bahçesine getirilmesinden bu yana 'agresif davranışlar' sergilediğini belirtti.Kalua'nın hayvanat bahçesine getirilmeden önce ülkenin Mirzapur bölgesinde yaşadığı ve sahibinin onu et ve alkolle besleyen bir ökültist olduğu öne sürülüyor.

Kalua'nın sahibi öldükten sonra saldırganlaştığı ifade edilirken, maymunun orman ve hayvanat bahçesi ekipleri tarafından yakalanmadan önce halihazırda 30'u çocuk olmak üzere 250 kişiyi yaraladığı bilgisi veriliyor.Ayrıca maymunun yaraladığı kişilerden biri hayatını kaybederken birinin de estetik ameliyat geçirmek zorunda kaldığı beliritiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum