Reklam

Binlerce Sürücü ehliyet mağduru!

 Geçtiğimiz aylarda çıkan yeni yasayla ehliyetine el konulan kişilerin verilen ceza süresini doldurduktan sonra ehliyetini alabilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü ya da ilgili kurslar tarafından açılacak eğitim sertifikası ya da Südge raporu ile ehliyetlerini alabilme şartı getirilmişti. Ancak bu yasa, korona Virüs süreci nedeniyle başta geçimini sürücü olarak sağlayan kişiler olmak üzere ülke genelinde 2 milyona yakın kişinin mağduriyetine yol açmıştı.

Binlerce Sürücü ehliyet mağduru!
Editör: Mavi Kocaeli
06 Kasım 2020 - 15:15 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 15:23

İlimizde de binlerce kişinin bu süreçte mağdur olduğu bilgisi gazetemize ulaştı. İl Sağlık Müdürlüğü’nün Korona Virüs tedbirlerini gerekçe göstererek eğitim sertifika kursu açmaması nedeniyle binlerce kişi mağdur durumda.

BİNLERCE ŞOFÖR BELGESİNİ İSTİYOR
Gazetemize ulaşan bir çok kişi ehliyetini alamamaktan dem vurdu. Ellerinde ki dilekçelerini gazetemize ulaştıran çok sayıda kişi, İl Sağlık Müdürlüğü’nün belge vermemesi nedeniyle mağdur olduklarını ifade etti. Geçimini şoförlükten sağlayan kişiler ve trafiğe çıkamamaktan dem vuran kişiler bu sorunun çözülmesini istiyor. Elimize ulaşan bir dilekçede mesleği şoför olan bir kişi alkol nedeniyle ehliyetine el konulduğunu ifade ederek, “Bu belge yalnızca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verildiği için maddi problemlerim yüzünden ehliyetimi alamadım. Kurslar kapalı, ne zaman açılacağı belli değil ve çok sayıda başvuru olduğu ifade ediliyor. 

SORUN ÇÖZÜLECEK AMA NE ZAMAN?
Benim mesleğim şoförlük ama uzun zamandır çalışamıyorum. Çalışmak zorundayım ama ehliyetim olmadığı için iş bulamıyorum. Bir an evvel İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu sorunu çözmesini istiyorum. ”dedi. İl Sağlık Müdürlüğü’nün ise b u durumda ki kişilere verdiği cevapta Pandemi nedeniyle sürecin tedbirle devam ettiğini ve önümüzdeki dönemlerde çalışma yapılacağı bildirildi. Öte yandan çevre illerde ehliyetlerin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verildiği öğrenilirken, pandemiye rağmen bir çok etkinlik, meslek kursları yapılırken eğitim sertifika belgesinde pandeminin gerekçe sunulması şaşkınlıkla karşılandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum