Belediyede üçüncü kez iş yeri değiştirildi

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit belediyesinde güvenlik amiri olarak çalışan Süleyman Gökbudak’ın, 3 kez işyerinin değiştirilip, dün itibari ile de temizlik işleri müdürlüğü araç arkası çöp toplama işine sürgün edildiğini açıkladı

Belediyede üçüncü kez iş yeri değiştirildi
Editör: Mavi Kocaeli
16 Haziran 2021 - 10:02
Ersoy yaptığı açıklamada “ 31 Mart yerel seçimlerinden sonra İzmit Belediyesi yönetimine gelen CHP'li Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, kendi söylemi ile işçiler için “Öç almak istesem çat çat doğrarım” açıklaması ile Freudyen Dil sürçme teorisi gerçekleştirmiş ve aslında bilinç altının dışa vurumu çok net ortaya çıkarmıştı. Bu bağlamda geçmiş dönem işe girmiş, bir şekilde siyasi görev almış veya sosyal medyasında Cumhur İttifakına destek vermiş ne kadar işçi varsa sürgün edilmiş, mobbinge maruz bırakılmış ve sonunda sudan bahanelerle tazminatsız işten atılmıştır. Kendisinin bağlı bulunduğu siyasi partinin genel merkez yöneticileri, yandaş STK'ları, Covid 19 dolayısıyla işten atılmanın yasaklandığı ancak işçiler pandemide bile işten atılmalara neden olan kod 29 eleştirmiş, hükümet yetkilerini hedef koymuşlardı.

TAZMİNATSIZ OLARAK İŞTEN ATTI
Ancak İzmit Belediyesi yönetimi ne hikmetse tam tersine hareket etmiş, bir çok işçiyi kod 29'dan tazminatsız olarak işten atmış, siyasi riyakarlıkta zirve yapmışlardır. Şimdide güvenlik amiri olarak görev yapan Süleyman Gökbudak, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra 3 kez işyeri değiştirilmiş, mobbinge maruz bırakılmış, istifa etmesi için baskılara maruz kalmıştır. Ancak arkadaşımız ekmeği ve işi için bunlara katlanmış, son olarak temizlik işleri müdürlüğü araç arkası olarak görevlendirilmiştir. Bunu hem üyemiz , hem de bizim kabul etmemiz mümkün değildir. İnsanlara köle muamelesi yapan, ekmeği ile tehdit eden bu anlayışa boyun eğmeyeceğiz, hakkımızı kanuni yoldan savunarak mücadelemizi sürdüreceğiz. İzmit Belediyesi'nde çalışanlar üzerinde oluşturulan bu baskıcı rejimini sonunda ortadan kaldıracak, seçim zamanı geldiğinde ise işçiler bu despotik anlayışa gerekli dersi verecektir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum