Bebeğinin zarar göreceği endişesiyle aşı yaptırmadı, koronavirüsten öldü

Kocaeli'nin Derince ilçesinde, 7,5 aylık hamile Aslıhan Kazın (31), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bebeğinin sezaryenle alınmasından kısa süre sonra hayatını kaybetti. Kazın'ın, bebeğinin zarar göreceği korkusuyla aşı yaptırmadığı öğrenildi. Bebeğin ise hastanede ve sağlığının iyi olduğu öğrenildi.

Bebeğinin zarar göreceği endişesiyle aşı yaptırmadı, koronavirüsten öldü
Editör: Mavi Kocaeli
13 Ekim 2021 - 12:50
Derince'de yaşayan ve 7,5 aylık hamile olan Aslıhan Kazın, bazı semptomların görülmesi üzerine Covid-19 testi yaptırdı. Testi pozitif çıkan ve evde karantinaya alınan Kazın, sağlık durumunun ağırlaşması üzerine Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Bu sırada yoğun bakıma alınması gereken Kazın'ın bebeği ise sezaryenle alındı. Kazın, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi. Kazın'ın, bebeğinin zarar göreceği endişesiyle aşı yaptırmadığı öğrenildi.

Aslıhan Kazın’ın cenazesi, bugün Çenedağ Mahallesi'ndeki Harmantarla Camii'nde ikindi vakti kılınan namazın ardından Şehitlik Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazede eşinin tabutunun başından ayrılmayan Ümit Kazın'ın ise uzun süre gözyaşı döktüğü görüldü. 

Öte yandan erken doğan bebeğin hastanede tedavi gördüğü ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatma taşdelen
    3 ay önce
    Cok üzgünüm bende bir sağlık çalışaniyim ve günde kackere bu vakalarla karşılaşıyoruz bir,kaç aydır genç gebe Losa annelerin kayıpları yaşanmamıştır budurum bizleri çok üzdü aşılanın ihmall etmeyin bana gelmez deneyin nice gecler anneler babalar kardeşler evlatlar Toprak altında kimsenin gözü yaşlı kalmasın aşılarını yaptırsın geç ölümler olmasın Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin inşallah