Reklam

Başkan Ahmet Oğuz Basın Bayramı'nı kutladı

Başkan Ahmet Oğuz Basın Bayramı'nı kutladı
Editör: Mavi Kocaeli
24 Temmuz 2021 - 15:48 - Güncelleme: 24 Temmuz 2021 - 16:38
Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı24 Temmuz Basın Bayramı Kutlu Olsun

Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz, Türk basınında sansürün kaldırılışının 113. Yıl dönümü olan Basın Bayramı'nı kutladı. Başkan Ahmet Oğuz mesajında şu ifadelere yer verdi:"Bugün, Türk basınında sansürün kaldırılışının 113’üncü yıl dönümünü kutluyoruz.. Türk basını, tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatmada, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” ifadesi basının toplumu bilgilendirmesi bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Türk basını, milli mücadele yıllarında milli duygulara hitap ederek, Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş ve bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır.

Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basınımız, 15 Temmuz günü de ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergilemiş, milletimizin yanında olmuş, darbe girişiminin bertaraf edilmesinde önemli bir görev üstlenmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, kamuoyunun haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan meslektaşlarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyor, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum