Başiskele işçisine yüzde 15 zam

Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ile bir araya gelerek, 58 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Başiskele işçisine yüzde 15 zam
Editör: Mavi Kocaeli
18 Eylül 2020 - 16:29

Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü önceki gün Belediyenin meclis salonunda gerçekleşen toplantı ile belediyenin 58 kadrolu işçisini kapsayan sözleşmeyi sendika temsilcileri ile birlikte imzaladı. İmza törenine Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Yerel Sen Temsilcisi Hasan Tenlik, Başiskele Sendika Temsilcisi İbrahim Özkaraaslan, başkan yardımcıları ve işçiler katılım sağladı.

BAŞKAN ERSOY “ %15,5 ZAM HAYIRLI OLSUN”
Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Başiskele Belediyesi’nde yaklaşık 6 ay süren görüşmelerimizi tamamladık. Pandemi sürecinden dolayı biraz gecikme oldu. Ancak sonu güzel oldu. Yerel-sen ile yaptığımız müzakereler de yaklaşık %15,5’a tekabül eden zam ve yevmiye artışlarını kapsayan iş sözleşmemizi imzaladık. Bu kapsamda Başkanımız M.Yasin Özlü’ye teşekkür ediyor, tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. “dedi. 

BAŞKAN ÖZLÜ: “BELEDİYE ÖNCE MİLLETİN SONRA İŞÇİLERİN”
Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü konuşmasında: “Belediye önce milletin sonra işçinindir. Siyasi makamlarda oturan bizler bugün varız yarın yokuz. Bu yüzden bu şuurla, her zaman kentimizde güzel işler, kalıcı işler, temiz işler, süratli işler yapmaya çalışıyoruz. Sizlerden ricamız bu kuruma sahip çıkmanız. Sizler işlerinize sahip çıkın, yaptığımız her işin çocuklarımıza kalacağı birer emanet gözüyle hep birlikte çalışalım inşallah. Sizler bu ailenin en önemli parçası, insan kaynağısınız. Devletimizin, milletimizin zor dönemler geçirdiği bugünlerde yaptığımız her iş çok büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda ben her birinize anlayışınız ve gayretiniz için çok teşekkür ediyorum. Sendika temsilcisi ve başkanımıza da çok teşekkür ediyorum ve herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum. “ dedi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum