Reklam

Balık fiyatları et fiyatlarına yaklaştı

Sezonun açılmadıyla beraber İzmit Balık Han’da tezgahlar doldu. Balık almak için pazara gelen vatandaşlar ise fiyatlardan pek memnun değil. Vatandaşlar balık alırken bir kez daha düşünüyor. 

Balık fiyatları et fiyatlarına yaklaştı
Editör: Mavi Kocaeli
09 Ekim 2020 - 14:43

Balık pazarına alışveriş yapmaya gelen Ceylan Ulu; “Ben mezgit aldım, insanlar palamutları da tercih ediyor. Fiyatlar yüksek. 35’ten mezgit alıyorum şimdi ama fiyatlar gerçekten yüksek. Birazda havalar sıcak olduğu için balıklar da olmuyor ne yazık ki. Balık fiyatları, et fiyatına yaklaştı. İnsanlar balığa yöneliyor ama yine alamıyorlar. İnsanlar bu koronadan dolayı zaten sıkıntı çekiyor. Asgari ücretliyi de düşünemiyorum zaten. Evde 4 kişi karnını doyuruyor. Birisi iş bekliyor iş yok. Durumlar kötü. Balık değil sadece her şey pahalı.” dedi. 

HER ŞEYİN SAATİ VAR
Balıkçı esnafı Murat Şenpınar ise; “Her şeyin bir saati var. Kalmaz balıklar tezgahta, satılır. Aslında balıkların fiyatı normal. 15 TL’ye palamut satıyoruz. Sezon olduğu için tabii ki fiyatlarda değişme oluyor ama Kasım’da fiyatlar daha da düşer ve normale girer.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum