Reklam

Bakan kocadan korkutan açıklama! Şiddetini artırıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İzmir'de yaptığı açıklamada "Salgında tekrar şiddetlenme yaşıyoruz" dedi. Bakan Koca İzmir'in salgın kontrolü adına önemli bir konumda olduğunu belirterek "Yaz sonunda şehir merkezine ve diğer illere dönüşler nedeniyle hastalığın daha da yayılma potansiyeli mevcut" ifadelerini kullandı.

Bakan kocadan korkutan açıklama! Şiddetini artırıyor
Editör: Mavi Kocaeli
18 Eylül 2020 - 12:32

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Valiliği’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Koca akşam genel bir değerlendirme yapacağını belirterek şunları söyledi:

* Mart ayından bu yana mücadele ettiğimiz corona virüs salgınında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz. ülke genelinde hasta sayıları artışa geçti.

* Artış ülkenin her tarafında aynı değil. Bazı illerimizde istenmeyen yükselişler gözükürken bazı illerimizde salgını kontrol altında tutabiliyoruz.

* İzmir mercek altına aldığımız illerimizden biri oldu. Yoğun nufüsu ve birçok tatil bölgesinde içinde bulundurması nedeniyle önemli bir insan akışının yükünü taşıyor.

* Yaz sonunda şehir merkezine ve diğer illere dönüşler nedeniyle hastalığın daha da yayılma potansiyeli mevcut.

İZMİR KRİTİK KONUMDA

Bakan Koca İzmir’in salgın kontrolü adına kritik bir konumda olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

* İzmir’de 1 ay öncesine göre yüze 42 vaka artışı var. Yapılan müdahalelerle bunu kontrol altına aldık.

* Son bir haftada ise vaka artışı yüzde 10’lara geriledi. Bir hafta 10 gün içerisinde daha stabil bir konuma geleceğini daha sonra da düşüşe geçmesini bekliyoruz.

* İzmir’de 445 filyasyon ekibi sahada çalışıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum