Azeri iş adamı Gurbanoğlu'ndan Saffet Sancaklı açıklaması

Azeri iş adamı Gurbanoğlu, Mehmet Ağar’ın kendisine yönelik iddialarına cevap verdi.

Azeri iş adamı Gurbanoğlu'ndan Saffet Sancaklı açıklaması
Editör: Mavi Kocaeli
02 Eylül 2021 - 13:29
İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Bodrum Yalıkavak Marina iddiaları sonrasında, Azerbaycanlı iş adamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ile ilgili olarak flaş açıklamalarda bulunmuş, “Fethullah Gülen’e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen’le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen’e yakınlığı biliniyordu. Kendisi defalarca oraya gitmiştir herkes bilir, kendisiyle bir kez beraber gittik. Benim gidiş gelişimden devletin bilgisi vardır” ifadelerini kullanmıştı.

YANIT VERDİ
Azeri iş adamı Gurbanoğlu, Mehmet Ağar’ın bu açıklamalarına yanıt verdi. İsmail Saymaz’a konuşan Gurbanoğlu, “Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı” açıklamasında bulundu.

SANCAKLI DETAYI
Azeri işadamının açıklamalarında dikkat çeken pek çok detay mevcut. Ancak biri var ki, Kocaeli’yi de ilgilendiriyor. O da Gurbanoğlu’nun Mehmet Ağar ile tanışması. Gurbanoğlu, Ağar’ı kendisine MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın tanıttığını söyledi. Gurbanoğlu’nun konuyla ilgili cümleleri tam olarak şöyle:

SANCAKLI TANIŞTIRDI
“Aşağı yukarı 15 sene oldu. Haydar Aliyev’in cenazesine Bakü’ye gelmişti. İşadamı Yusuf Uğur ve milletvekili Saffet Sancaklı, Azerbaycan’da otelde Ağar’ı bana tanıttılar. ‘Seninle tanışmak istiyor’ (dediler) Tanışmamız öyle oldu…” Sancaklı’nın bu konuda herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum