Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den flaş açıklama

!Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur" açıklamasında bulundu. Kaynak: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den flaş açıklama!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den flaş açıklama
Editör: Mavi Kocaeli
30 Eylül 2020 - 15:59

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın saldırısı sonrası süren çatışmalar hakkında konuştu.

Aliyev, Çatışmaların durmasının tek koşulunun Ermeni ordusunun geri çekilmesinin olduğunu belirterek, Türkiye'ye teşekkür etti.  

Uluslararası haber ajanslarının “son dakika” koduyla servis ettiği açıklamalarda Aliyev, bu zorlu dört günlük süreçte yaşananları aktardı. 

Dağlık Karabağ konusunda Ermenistan karşısında Pakistan, Afganistan ve Türkiye’nin kendilerine destek verdiğini söyleyen Aliyev, bu ülkelere teşekkür etti. 

Aliyev, son günlerde özellikle Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın sık sık gündeme getirdiği, “Türk ordusu Azerbaycan’a yardım ediyor. Türk uçakları bizim uçaklarımızı vurdu” iddiası ile ilgili de konuştu. Aliyev, Azerbaycan ordusunun dışarıdan herhangi bir destek almadığını da vurguladı.

Aliyev ayrıca, "Tek koşul Ermeni ordusunun geri çekilmesidir. Bu olursa çatışma durur"  dedi.

Aliyev sözlerine şöyle devam etti:"Başarılı operasyonlarla, stratejik noktaları işgalden kurtardık. Artık bu topraklardan bizi kimse çıkaramaz." 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum