Reklam

Aydın: Sağlıkçılarımıza ne kadar teşekkür etsek az

Deva Partisi Gebze İlçe Başkan Yardımcısı ve eğitim, sağlık, sosyal işler ve dış ilişkiler başkanı Yasin Aydın 7 Nisan Dünya Sağlık Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

 Aydın: Sağlıkçılarımıza ne kadar teşekkür etsek az
Editör: Mavi Kocaeli
08 Nisan 2021 - 11:35
Ülkemizin geçtiği bu kritik dönemde gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür eden Aydın şu ifadeleri kullandı: Dünya Sağlık Örgütü'nün kuruluşu olan 7 Nisan her yıl Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Sağlık Günü için her yıl önemli halk sağlığı sorunlarından birisi belirlenmekte ve çeşitli etkinliklerle gündeme getirilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü Anayasası 22 Temmuz 1946 tarihinde 61 ülkenin temsilcisi tarafından imzalanmıştır. DSÖ Anayasası en az 26 üye ülke tarafından resmen kabulü ile yürürlüğe girmiştir. Bu süre içerisinde DSÖ işlevlerini yerine getirecek bir ara komisyon seçilmiştir. Bu ara komisyon iki yıl süreyle DSÖ'nün görevlerini yürütmüştür. Yugoslav Prof. Dr. Andrija Stampar başkanlığındaki ara komisyon tüm çalışmalarını tamamlamış ve 26 üye ülkenin onayı 7 Nisan 1948'de gerçekleşmiştir.

EN TEMEL HAKLARDAN BİRİ
Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır ve sağlıklı toplum, sağlıklı nesil demektir. En temel insan haklarından biri olarak öne çıkan “sağlıklı yaşam” hakkının, ülkemizde de bütün vatandaşlarımıza eşit imkanlarla ve koşulsuz olarak sunulması gerekmektedir.

ZOR DÖNEMLERDEN GEÇİYORUZ
Dünyayı etkisi altıa alan covid-19  salgını yüzyıllar boyunca emsali olmamış ciddi bir tehdit olarak tüm insanları etkilemiş ve ölümlere sebebiyet vermiştir. Ülkemizde bu bağlamda zor dönemlerden geçmiştir. Bu süreçte var gücüyle, gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımızın emeği için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu önemli gün vesileyle; vatandaşlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın “7 Nisan Dünya Sağlık Günü” nü kutlarım.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum