'Ayakta yolcu alınmazsa batarız' demişti!

Kocaeli İl Hıfzsıhha Kurulu tarafından ayakta yolcu taşınmasına izin verilen kararın ardından halk sağlığını düşünmeyen Kocaeli Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt çıktı.

'Ayakta yolcu alınmazsa batarız' demişti!
Editör: Mavi Kocaeli
11 Eylül 2020 - 16:25 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 16:32
Ömür KAVRAN-Kararın verildiği ilk gün Bakanlar Kurulu’na meydan okuyarak “Batarız, biteriz” naraları atan Oda Başkanı’nın hezeyanları sonuç verdi ve belirli kıstaslarla serbestlik getirildi. Ancak Kocaeli’de kimsenin söz geçiremediği bu Oda Başkanı’nın gücünü kimlerden aldığı merak konusu oldu.

KİMSE SÖZ GEÇİREMİYOR
Geçmiş yıllarda eski Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da gider yapan ve “Zam yapılmazsa taşıma yapmayız” diyen Oda Başkanı Kurt, gerekli cevabı “Sen taşımazsan Kocaeli’ye yetecek kadar otobüs alırım ben taşırım” minvalindeki sözleriyle Karaosmanoğlu’ndan rest yiyerek almıştı. Para hırsına kapılan ve sağlığı düşünmeyen Kurt,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla verilen ayakta yolcu taşınmasının yasaklanması kararına da Türkiye’de tepki gösteren tek Oda Başkanı olmuştu. Herkesi baskı altına alan Oda Başkanı, Pandemi kurulunu da etkilemeyi başardı. Yasak öncesi 10 olan ayakta yolcu sayısını hakkından feragat etmiş gibi göstererek duyuran Kurt’un bu tavırlarına kim gereken cevabı verecek merak ediliyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cicekci
  1 yıl önce
  Adam adam be diyorum boyle bir belediye baskani olnali kocaelinin basinda bak gor kocaeliyi her istedigi oluyor sn kurt helal olsun ulkenin baskanin talimatini bile silip atiyor sen aday ol ilk oy benden
 • hakan haznedaroglu
  1 yıl önce
  bunlar sandıkdan almıyorlarmı paraları nı daha neyin ayakda yolcu almasını tartışıyorlar anlamıyorum. ozaman mustafa bey bir gün boyunca ayakda yolculuk yapsında neyin ne oldugunu görsün. bir laf var tok acın halinden ne anlardiye. demeki neymiş para insan saglıgından önce geliriş.