AVM ve mağazalarda önlemler arttırıldı

Son dönemde salgın boyutunun arttığı Kovid-19 ile ilgili AVM ve mağazalarla ilgili alınması gereken önlemler hakkında açıklama yapıldı. Mağazalarda müşteri ya da çalışanların mümkün olduğu kadar konuşmaması tavsiye edildi

AVM ve mağazalarda önlemler arttırıldı
Editör: Mavi Kocaeli
14 Eylül 2020 - 09:31

Küresel salgın Kovid-19’da virüsün yayılma riski yüksek yerler arasında bulunan AVM ve mağazalarda vatandaşların tedbirlere tam uyum sağlaması hayati önem taşıyor. Bulaş riski yüksek olan bu yerlerde müşterilerin en çok “ürünle temastan” kaçınması gerektiği, tercihlerini olabildiğince gözle yapması, mekanlarda kısa süre kalması gerektiğine dikkat çekiliyor.

KONUŞMAKTAN KAÇININ
Mağazalardaki deneme kabinlerinin mümkün olduğu kadar kullanılmaması, ihtiyaç halinde içeride 10 dakikadan uzun süre kalınmaması ve maskenin çıkarılmamasının altı çiziliyor. Özellikle kozmetik ve parfümeri mağazalarında ürünlerin denenmesinden ve mağaza içinde müşteri ya da çalışanlara virüs damlacık yoluyla bulaştığından mümkün olduğunca konuşmaktan kaçınılması gerektiği belirtiliyor.

SORUNLU TEMAS YERLERİ
Yürüyen merdiven bantları, asansör düğmeleri, kapı kolları ve tırabzanlar başta olmak üzere hiçbir yüzeye dokunulmaması; dokunulması halinde ellerin su ve sabunla yıkanması veya alkol içerikli antiseptik kullanılması gerektiği ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum