ATM'den çektiği hatalı basım 50 TL'yi satışa çıkarttı

İZMİT'te bir ATM'den 50 TL çeken Turhan Gökçe, basım hatasından dolayı sağ üst köşesinde '50' yerine '0' yazan banknotu, hatalı para kolleksiyonu yapan kişilere satıp, evlilik masraflarına harcayacağını söyledi.

ATM'den çektiği hatalı basım 50 TL'yi satışa çıkarttı
Editör: Mavi Kocaeli
25 Ağustos 2020 - 16:40

Turhan Gökçe, kent merkezinde bulunan bir ATM'den geçtiğimiz günlerde çektiği paranın sağ üst köşesinde '50' yerine '0' yazdığını görünce paranın hatalı basım olduğunu anladı. Bu tür paraların yüksek değerde satıldığını öğrenen Gökçe, parasını satışa çıkarttı. Yakın bir zamanda evleneceğini söyleyen Gökçe, "Evlilik hazırlıkları yapıyorum ve kısa bir süre sonra evleneceğim. Bankamatikten çektiğim hatalı paranın kolleksiyoncular tarafından iyi fiyata satıldığını öğrendim. Evlilik masraflarım için ben de parayı satışa çıkarttım. Para kesinlikle sahte değil, sadece hatalı basım. Düğün yapacağım için bir an önce elimden çıkartmak istiyorum" dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • barış g
    3 hafta önce
    Milletimiz ne kadar fırsatçı oldu böyle bir hatalı paranın düğün masraflarını karşılayacağını düşünüyor olması millet olarak çok düşünmemizi gerektiriyor.Yarın öbür gün savaş çıksa bu vatandaş yabancı askerler 1000 € 2000€ para veriyor deyip namlusunu kendi insanına çevirir bu tür insanlardan korkmalıyız