Reklam

Aşkaleliler: Hürriyet sözünü tutsun!

30 Ağustos’ta düzenlenen Kocaeli Aşkaleliler kongresinde yeni başkan seçilen Zülküf Eta, yönetimini tanıttı. Programda bir önceki dönem dernek başkanı Mahmut Atıcı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten seçim döneminde aldıkları yeni dernek binası sözünü tutmasını istedi.

Aşkaleliler: Hürriyet sözünü tutsun!
Editör: Mavi Kocaeli
20 Eylül 2020 - 13:59 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 14:04

Kocaeli Aşkaleliler’in 30 Ağustos’ta gerçekleştirilen kongresinde mevcut başkan Mahmut Atıcı’dan görevi devralan Zülküf Eta, yönetimi kamuoyuna tanıttı. Derneğin Erenler Mahallesi’nde bulunan binasında gerçekleştirilen kahvaltı programına mevcut başkan Zülküf Eta’nın yanı sıra derneğin bir önceki dönem başkanlarından Mahmut Atıcı ve dernek yöneticileri katıldı. Programda bir önceki dönem dernek başkanı Mahmut Atıcı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten seçim döneminde aldıkları yeni dernek binası sözünü tutmasını istedi.


HEDEFİMİZ GENÇLERE BURS VERMEK 
Programda yönetimini tanıtan ve hedeflerini açıklayan Erzurum Aşkaliler Derneği Başkanı Zülküf Eta “ Büyük emeklerle bugünlere taşıdığımız derneğimiz 1999’da kuruldu. O günden bugüne kadar derneğimiz kendi yağında kavrulmuştur. Derneğimiz herhangi bir kuruluştan yardım ve destek almamıştır. Dernek faaliyetlerimiz olmuştur.  250’ye yakın üyemiz vardır. Cenazelerimizde taziye yemekleri verildi, hasta ziyaretleri yapıldı. Düğün ve sünnet yapan dernek üyelerimize destek olduk. Bizler sosyal yardımlaşma derneğiyiz. En büyük yapmak istediğimiz işlerden birisi gençlere burs vermektir” dedi.

MALUM PARTİ HARİÇ HERKESE KAPIMIZ AÇIK
Sözlerini sürdüren Eta, “Kocaeli doyduğumuz şehirdir. Bu bizim için çok önemli. Biz diğer kurumlarla birlik içerisinde çalışmak istiyoruz. Kent Konseyi’ne, Genç Kocaelilier derneği gibi İzmit’i temsil eden kurumlara yönetici vermeye hazırız. Malum parti hariç tüm siyasi partilere kapımız açıktır. Biz hiçbir partiye yakın hareket etmedik. Dernek siyaset yapmaz diye bir mantığımız var. Bizim için önce vatan. Vatana hizmet eden herkesin başımızın üstünde yeri var” dedi.


180 BİNLİK NÜFUSUMUZU KULLANMAK İSTERİZ

Başkan Zülküf Eta sözlerini, “Derneklerin belediyelerden beklentileri vardır. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İzmit Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Verdikleri sözleri İnşallah yerlerine getirirler. İzmit Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı da ziyaret edeceğiz. İnşallah bizim de dernek binamız olur. Bize bir adım gelene biz 5 adım gideriz. Burası Kocaeli’ye ve Erzurumlulara hizmet etmek için vardır. Federasyonumuzla da diğer derneklerle de hiçbir sorunumuz yoktur. Erzurumlular olarak Kocaeli’deki 180 binlik nüfusumuzu kullanmak isteriz” dedi.


HÜRRİYET SÖZÜNÜ TUTSUN
Bir önceki dönem başkanı Mahmut Atıcı toplantıda yaptığı konuşmada, “Seçim döneminde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet söz verdi. Halkın karşısında bir söz verildi. Size yer ayarlayalım dedi başkan. Aradan 1 yıl geçti Fatma Kaplan Hürriyet’ten hala ses çıkmıyor. Ben verilen sözü tutmasını bekliyorum. 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın arkasında bir yer var. İsteğimiz burayı bedelsiz verilmesi yada uzun yıllar kiralanmasıdır” şeklinde konuştu.

DERNEK YÖNETİMİ

Başkan: Zülküf Eta

Muhasip: Muhammet Öztürk

Başkan Yardımcısı: İbrahim Yalçın

Başkan Yardımcısı: Müjdat Tuaç

Başkan Yardımcısı: Abdullah Yakşi

STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Murat Yaman

Medya ve Tanıtım Birim Başkanı: Yusuf Satık

Gençlik Kolları Başkanı: Muhammet Emin Ilgaz

Yönetim Kurulu Üyesi: Niyazi Yeşilyurt

Yönetim Kurulu Üyesi: Bilal Tungut

Yönetim Kurulu Üyesi: Baki Yıldız

Yönetim Kurulu Üyesi: Hakan Atıcı

YÖNETİM KURULU YEDEK

İkram Güney, Bilal Erduk, Özkan Yıldız, Veysel Tuaç, Nejdet Atıcı, Rahmi Yılmaz, Enbiya Selçuk, Ercan Yıldız, Atilla Öztürk, Nuri Yıldız, Hikmet Kama.

DENETİM KURULU

Salih Atıcı, Bünyamin İnci, Çetin Öztürk.


DİSİPLİN KURULU

Fatih Yeşilyurt, Ahmet Şengül, Hakan Atuğ.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum