Reklam
Reklam

Arısal: MİA'nın bütünlüğü kalmadı

İzmit Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı İzmit Belediyesi Belsa Binası 9. Kat Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Arısal: MİA'nın bütünlüğü kalmadı
Editör: Mavi Kocaeli
02 Mart 2021 - 15:18
Mecliste, Kocaeli Yeni Kent Merkezi (MİA), 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Hükümlerinin bazı maddelerinde değişiklik yapılması ile ilgili önerge oy birliğiyle  komisyona geri iade edildi. Madde ile ilgili söz alan CHP Meclis Üyesi Arsal Arısal, MİA projesinin artık bütünlüğünün kalmadığını söyledi.

10 SENEDİR KOŞULUYOR 
Arsal Arısal, yeni bir proje yapılması gerektiğini ifade ederek, “MİA’nın hikayasi 10 seneden beri konuşuluyor. Halen daha bu planı nasıl uygulayacağız diye konuşuyoruz. MİA’nın imar komisyonuna ilk gidişi değil bu. Durum yamalı bohçaya döndü. Burada ki arsa sahipleri mağdur durumda.  3 senedir bitmesi gereken proje 13 senedir bitirilemedi. Buna ayrılan bütçelerden bahsetmiyorum bile.

ORTALIK BİRBİRİNE GİRECEK 
Planda geçen 41 Burda AVM’ye Ahmet beyi hissedar yaptğımızda yine ortalık birbirine girecek. Bunun sorumlusuda bu planı yapmakta ısrar edenler olacak. MİA’nın ilk planı ile şimdi plan aynı değil. Bu plan son haliyle bütünlüğü kaybetti. Planı yapanlar artık plana inanmıyor bile. İzmit Belediyesi olarak 13 senedir bitmeyen projeye kafa yoruyoruz. Hep birlikte yanlışı nasıl doğru hale getiririz uğraşıyoruz. Keşke gerçek MİA Projesi olsa. MiA Projesi’nin artık bütünlüğü kalmamıştır” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum