Ardaman; "Sokağa çıkma yasağı olmalı''

Pandemi süreci devam eden ülkemizde gün geçtikçe vaka artışları gözlemleniyor. Açıklama yapan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman ise durumun oldukça ciddileştiğini, bir an önce yararlı tedbirlerin alınması gerektiğini ve hatta sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiğini söyledi

Ardaman; "Sokağa çıkma yasağı olmalı''
Editör: Mavi Kocaeli
14 Kasım 2020 - 11:03 - Güncelleme: 14 Kasım 2020 - 11:06
Ülke genelinde hasta, ağır hasta ve vefat sayılarının gün geçtikçe artışıyla devam eden pandemi süreci ülkemizde ciddi bir tehdit olmaya devam ediyor. Özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla beraber bulaş riskinin daha çok arttığı koronavirüsle doğru orantılı olarak vakalar, ağır hasta ve vefat sayıları da artış gösteriyor.  Açıklama yapan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman ise durumun oldukça ciddileştiğini dile getirerek sürecin yönetilemediğini,önce de koronavirüsle mücadele sürecinde gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”

Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman açıklamalarına başlarken hastanelerde birçok servisin ve hatta ameliyathanelerin yoğun bakım ünitelerine dönüştürüldüğünü söyleyerek durumun ciddiyetine dikkat çekti. Ardaman; “Birçok yoğun bakım dolmuş vaziyette. Kocaeli’de ameliyathaneler yoğun bakıma çevriliyor. Toplamda hasta hekim sayısı 64’e ulaştı. Durumlar çok ciddi. Özellikle yoğun bakım hemşirelerinin birçoğu koronavirüs kapmış vaziyette. Çok kötü durumdalar. Bir an önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Bir yerler kapatılmalı. Bu vaziyette devam edecek olursak Aralık ayında hastalanacak kimse kalmayacak. Herkes hasta olacak.” dedi.

“HERKES GERÇEK RAKAMLARI BİLMELİ”

Sözlerine devam eden Ardaman; Biz en başından beri Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini eleştiriyoruz. Herkes gerçek rakamları bilmeli diyoruz, devlet şeaf olmalı insanlar gerçek rakamları görerek buna göre kendi tedbirlerini almalı. İlk başlarda Mart Nisan’da alınan önlemlerin şuanda da alınmasını gerektiğini düşünüyoruz. Bu normalleşme değil. İnsanlarda normalleşmeyi yanlış anladı. Sadece 65 yaş üstüne kısıtlama gelmesinin anlamı yok. Şu an 20-40 yaş arasında oldukça artmış durumda hastalık. Dolayısıyla önlemler bir an önce alınması lazım. Sadece maske ve mesafeyle çözülecek iş değil.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum