Aleyna Çakır'ın ölümünde yeni detaylar ortaya çıktı

Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen’in (21) geçen haziran ayında Ankara Kaçiören’deki evinde ölü bulunmasına ilişkin soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

Aleyna Çakır'ın ölümünde yeni detaylar ortaya çıktı
Editör: Mavi Kocaeli
11 Eylül 2020 - 10:34 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 10:37

İlk aşamada intihar olduğu düşünülen olayla ilgili soruşturma sürerken,, F.U. ile H.T.P.’nin polis merkezinde bilgi sahibi olarak verdiği ifadelere ulaşıldı. Esen’in adresine temizlik için gittiğini belirten F.U., ifadesinde genç kızın kendisine baygın halde olduğu bir videoyu izlettiğini söyledi. F.U., “Sema’nın yerde baygın halde yattığı, şahsın, ‘ben insanı böyle yaparım’ dediğini duydum” dedi. Esen’in yaşadıklarını ağlayarak anlattığını kaydeden F.U., genç kızın kendisine, “’Benim paramı yiyor. Benim ağabeyim bana para gönderiyor, o parayı da elimden Ümit alıyor. Abla bir gün ölürsem ölümüm bu şahıstan olur. Bu şahıs beni öldürür bak bir gün duyarsın. Sebebim Ümit” dedi” ifadelerini kullandı.

Esen’in yakın arkadaşı H.T.P. ise ifadesinde şunları söyledi: “Sema bana Ümitcan’ın kendisini darp ettiğini ve vücudundaki darp izlerini gösterdiği olurdu. Bana izlettiği bir videoda Ümitcan’ın ağzına silah dayadığını gösterdi.”  Esen ailesinin avukatı Umur Yıldırım ise, “Adli Tıp raporunda cinsel birliktelik ve boğuşma emareleri var. Savcılığın tekrar ek ifade alarak bu suçları araştırması gerekir. Nitekim Aleyna Çakır’da (Sema Esen) bulunan örnekler ile şüpheliden örnek alınarak karşılaştırılması gereklidir. Bu şekilde sağlıklı bir soruşturma yürütülebilir.”

Kaynak:Milliyet
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum