Aktaş: Darıca'lılara sorulmadan yapıldı!

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Millet Bahçesi’nde yapılan lunaparka tepki gösterdi.

Aktaş: Darıca'lılara sorulmadan yapıldı!
Editör: Mavi Kocaeli
05 Mayıs 2021 - 10:52
Lunaparkın Darıcalılara sorulmadan Millet Bahçesi’ne taşındığını ve yeşil alanın işgal ed,ildiğini ileri süren Aktaş, ekibiyle birlikte söz konusu lunapark önünde açıklamada bulundu. Aktaş’ın açıklaması şu şekilde: “Darıca Millet Bahçesi içerisinde sadece yurttaşların sosyalleşeceği doğayla iç içe olması varken ağır mekanik mezarlıklarını reva gördüler. Bu alana Luna Park yapacağız diye bir Allah'ın kuluna sormadılar. Yerel basında gündem olunca yapılan ankete kullanılan yaklaşık 350 oyun 300 aşkını burada lunapark istemiyoruz diye ankete katılmasına rağmen yapımına karar verildi.. 

NE TARAFTAN BAKSAK RANT
Açıldığı günden beri oldukça rağbet gören bu alanın otopark eksikliğinin olduğunu insanımızın ailece kafa dinlemeye geldiği bu alanda araçlarına yer bulma krizi ısrarlarımız üzerine çözme yönünde adim atılsa da yeter değil. Bu alanda vakit geçirmek için gelenler şehir yaşamının zorluklarından iş stresinden, mesai kabusundan ve geçim sıkıntısından bir anlıkta olsa uzaklaşalım kafamız dağılsın diye geliyorlar. 

NEDEN DUADAYEV DE KALMADI 
Büyük Şehir Belediyesi yapılan Luna Park alanı otopark sorunu artıracak, kalabalığın artmasına neden olacağını  bile bile rant devşirme derdinde. Darıca Belediyesi’nin durumu ortada  zaten, Çataldağ mesire alanını da aynı kişilere peşkeş çekenler sadece kapı ve giriş alanına 1.150.000,00 TL harcadılar adeta parayı çöpe attılar. Çataldağ mesire alanı nerede bile var mı? Mesire alanına 3 yıl içinde yatırım yapılmayınca 2020 yılı Aralık ayında sözleşme bitti olan milletin parasına oldu. Dudayev Parkında var olan parkı apar topar millet bahçesine taşıdılar sorsan metro çalışmasını bahane ederler koskoca Dudayev parkında yer bitti getirip Millet Bahçesine parkı taşıdılar kalabalık topluluk iştahlarını kabartmış olsa gerek. 
ESNAF GELINCE PARA YOK BORCUMUZ VAR 
Esnafa, kıraathane işletmesine, kantin işletmecisine, kuaförlere gelince bütçe yok. Aylık 1.500,00 TL destek yapalım diyince bütçe yok ama heba edilecek. 1.150.000,00 TL var... 
Sahi hiç bu insanlara ne yiyorsun ne içiyorsun diyen var mı?

YORUMLAR

  • 2 Yorum