Ak Parti'den bayrak açıklaması

AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcılarının istişare toplantısında Türk Bayrağı'nın masada bulunan tabakların altına koyulması büyük tepki çekti

Ak Parti'den bayrak açıklaması
Editör: Mavi Kocaeli
22 Haziran 2021 - 12:21 - Güncelleme: 22 Haziran 2021 - 12:29
AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcılarının istişare toplantısında Türk Bayrağı'nın masada bulunan tabakların altına koyulması büyük tepki çekti. Konuyla alakalı açıklama yapan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep kaya şu ifadeleri kullandı:

AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcılarımızın bir istişare toplantısında ortaya çıkan görüntü hakkında kamuoyuna açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.
Baştan belirtmek isteriz ki, söz konusu görüntü kesinlikle Türk Bayrağı üzerinde yemek yeme kastı taşımamakla birlikte, toplantı sırasında ikram edilen meyve tabaklarının dikkat etmeden, bilinçsizce Türk Bayrağı üzerine konulmasıyla ortaya çıkmıştır. Buna rağmen Bayrak sevgisi ve Bayrağa saygı konusunda sorgulanmayı dahi kabul etmediğimiz bir partinin temsilcileri olarak, söz konusu görüntü en çok bizleri üzmüştür. Dolayısıyla, durumun fark edilmesinin ardından söz konusu fotoğraf sosyal medya hesaplarından kaldırılmıştır. 
Aziz Şehitlerimizin kanının simgesi, bağımsızlığımızın sembolü ve tartışmasız şekilde en önemli kutsalımız olan Ay-Yıldızlı Bayrağımız uğruna can vermeye hazır bir teşkilat mensupları olarak, Türk Bayrağımızı bugüne kadar en yüksek noktalara taşımak ve orada dalgalandırmak için mücadelemizi sürdüreceğimizi, yapılan eleştirileri ve hasassiyeti saygıyla karşılayarak, bu görüntüye sebebiyet verdiğimiz için Yüce Milletimizden özür dilediğimizi saygılarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • gerek yok
    1 ay önce
    arka plandaki duvara kocaman reis pankartı asacak yer bulmuşsunuz ama masa üstüne sığacak ölçülerdeki bayrağı asacak yer bulamamışsınız...daha evvelde yine sizin partinizin başka üyeleri bayrağı yere serip üzerinde namaz kılmışlardı......neyseki özür dilemekte bir meziyettir...