Reklam

AK Parti'de Soydabaş, iki görevinden de istifa etti

5 Ocak Salı günü yapılan İzmit Belediye Meclisi'nde yaşanan olaylar sonrası AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş, grup başkanvekilliği ve Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı görevlerinden ayrıldığını duyurdu.

AK Parti'de Soydabaş, iki görevinden de istifa etti
Editör: Mavi Kocaeli
12 Ocak 2021 - 16:12
AK Parti çatısı altında canla başla çalışmaya devam edeceğini belirten AK Parti meclis üyesi Mustafa Soydabaş açıklamasında şunları söyledi:

"AK Parti çatısı altında kuruluşundan bu yana siyaset yapma onurunu yaşıyorum. Milletimize hizmet etmek, cennet vatanımızın daha da güzelleşmesini sağlamak amacıyla AK Parti Ailesi içinde bugüne kadar çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendim. AK Parti’de görev istenmez, verilir anlayışı içinde aldığım her görevi layıkıyla yerine getirmek için çalıştım.
Yaptığım her iş, aldığım her görevde milletimize ve ülkemize hizmet ederken, parti kurumsal kimliğine ve disiplinine aykırı eylem ve çalışmalar içine girmemeye özen gösterdim.
Ancak  İzmit Belediyesi’nin 5 Ocak Salı Günü yapılan Aylık Olağan Meclis Toplantısı’nda ani yaşanan olaylar sırasında parti disiplinine ve grup kararına uygun davranmadığımı kabul ediyorum.
Bu sebeple, AK Parti çatısı altında yine her zaman olduğu gibi canla başla çalışmaya devam edeceğimi belirterek, Disiplin Soruşturması tamamlanmadan aldığım sorumluluklardan kendi isteğimle istifa ediyorum.
AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekilliği ile  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığından ayrılıyorum.
Türkiye’de 83 milyonun tamamını düşünerek çalışan tek parti olan AK Parti’mizin başarısı Türkiye’nin başarısıdır diyerek bundan sonraki süreçte tüm gücümle partimin ve dava arkadaşlarımın yanında ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceğim."

YORUMLAR

  • 0 Yorum