Ak Parti'de kongre günü

AK Parti geçen hafta başladığı kongre takvimine bugün Darıca ve Çayırova İlçe Kongresi’yle devam ediyor

Ak Parti'de kongre günü
Editör: Mavi Kocaeli
13 Eylül 2020 - 09:05 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 09:11

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı kongre takvimi kapsamında Karamürsel ve Kartepe İlçe Kongrelerini tamamlamış ancak 10 ilçede yapılacak olan kongreler korona virüs nedeniyle ertelenmişti. Normalleşme sürecine geçilmesinin ardından geçtiğimiz ay kongre takvimini açıklayan AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı, kongrelere geçen hafta Derince, Körfez ve Başiskele ile başladı. Gölcük İlçe Kongresi’nin dün yapılmasıyla birlikte dört kongresini de tamamlayan AK Parti bugün Darıca ve Çayırova İlçe Kongresi’ni gerçekleştirecek.


ÇAYIROVA’DA SERVET GÜNAY
Çayırova  ilçe kongresi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde 11.00’de başlayacak. Kongrede 400 delege 30 ilçe yönetim kurul üyesi ile birlikte 42 il delegesini seçecek. Mevcut ilçe başkanı Ekrem Karahan’ın aday olmayacağı kongrede, Genel Merkezin yaptığı mülakatın ardından ilçe başkanı adayı olarak belirlediği Servet Günay, kongreye tek aday olarak girecek.

DARICA’DA UFUK ACAY
Sancaktepe Sosyal Tesisleri’nde 15.00’te başlayacak kongrede 401 delege 30 ilçe yönetim kurul üyesi ile birlikte 60 il delegesini seçecek. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın adaylığı nedeniyle ayrıldığı ilçe başkanlığına atanan ve Genel Merkez tarafından aday olmasına karar verilen Ufuk Acay’ın kongrede tek aday olması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum