AK Parti'de kongre günü

Pandemi öncesi Kartepe ve Karamürsel kongrelerini tamamlayan Ak Parti, koronavirüs salgını nedeniyle ara verdiği 10 ilçenin kongresine kaldığı yerden devam edecek.

AK Parti'de kongre günü
Editör: Mavi Kocaeli
05 Eylül 2020 - 09:28 - Güncelleme: 05 Eylül 2020 - 09:29

İlçe kongreleri bugün Derince ve Körfez teşkilatları ile başlayacak. Kongreler, 20 Eylül’de İzmit ve Gebze ilçe kongreleri ile devam edecek.

DERİNCE’DE MERDAN ADAY
Derince İlçe Kongresi, cumartesi günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacak ve saat 11.00’de başlayacak. 6. Olağan kongrede oy kullanma hakkı bulunan 426 delege, 30 yönetim kurulu üyesi ile 44 il delegesini seçecek. Yaklaşık 2 yıldır Derince İçe Başkanlığı yapan Selçuk Çakıroğlu kongrede aday değil. Pandemi öncesi ilçe binasında yapılan temayülde ve genel merkezin mülakatında, Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Koray Merdan aday olarak gösterildi. Yeni yönetimde, mevcut yönetimden 8 kişinin yer alacağı ifade edildi.

KÖRFEZ’DE TUNA ADAY
Körfez İlçe Kongresi de cumartesi günü Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Başlama saati 15.00. Körfez 7. olağan kongresinde oy kullanma hakkı bulunan 401 delege, 30 kişilik ilçe yönetim kurulu ile birlikte 47 il delegesini seçecek. AK Parti Genel Merkezi, İlçe Başkanı Ramazan Tuna ile devam kararı aldı. Kongreye, Tuna’nın hazırlayacağı tek listeyle gidilmesi bekleniyor. Ramazan Tuna da yönetimde büyük bir revizyona gidecek ve mevcut yöneticilerin yüzde 60’ını değiştirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum