AK Parti Çayırova'dan kongre notları!

AK Parti Çayırova'dan kongre notları!
Editör: Mavi Kocaeli
14 Eylül 2020 - 13:10 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 22:05

Ömür Kavran-AK Parti Çayırova kongresi suhuletle gerçekleştirildi. Kongre parti için öze dönüş, ahde vefa teşkilatçılığın öne çıktığı bir yapıda oldu. Pandemi kurallarının harfiyen uygulandığı kongrede Kurucu Belde Başkanı Servet Günay bu kez İlçe Başkanı olarak aktif siyasete geri dönerken, öne çıkan notları sizler için derledik.

-AK Parti’nin Çayırova Kurucu Belde Başkanı olan Servet Günay, 2009-2014 yıllar arasında İl genel meclis üyeliği yaptıktan sonra ara verdiği aktif siyasete böylelikle geri dönüş yapmış oldu. Günay’ın dönüşü partinin öze ve Milli Görüş kökenine dönüşü oldu.

-Bir zamanlar partililerin el üstünde tuttuğu ama şimdi ihraç durumunda ki eski belediye Başkanı şevki demirci, bu karardan ötürü şirketinin hemen karşısında yapılan kongreye katılmadı.

-Uzun yıllar Gebze’de siyaset yapan, eski Kocaeli Milletvekili ve Gebze eski İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, Çayırova’ya taşınmasından ötürü artık Çayıorva’nın il delegesi olarak yazıldı.

-Yönetim kurulu Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi’nin elini güçlendirdi, yönetimde Çiftçi’ye yakın isimlerin ağırlığı dikkati çekerken, güçlü bir liste oluşturulduğu ve teşkilatçılığın ön plana çıkarıldığı görüldü.

-Görevi devreden Ekrem Karahan vakur duruşuyla bir kez daha takdir topladı. Kavgasız, gürültüsüz, hırs yapmadan sade bir üye olarak yoluna devam eden Karahan, hiçbir egoya girmeden, övgü dolu sözlerle bayrağı Günay’a devretti. 

-Çiçeği burnunda taze İlçe Başkanı Servet Günay kongre sonrası hemen çalışmalara başladı ve soluğu Darıca kongresinde aldı. 

-Kongrenin önemli davetlilerinden birisi Genel Başkan yardımcısı Vedat Demiröz oldu. Genel merkezin Genel Başkan yardımcısı düzeyinde temsil edildiği kongrede, Demiröz’ün kimseyi ötekileştirmeyen siyasi konuşması herkes tarafından takdir topladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum