Reklam

Adınız FETÖ'ye karıştı diyerek 165 bin TL dolandırdılar

Kocaeli'de bir kişiyi telefonla arayarak FETÖ silahlı terör örgütü operasyonuna karıştığını ve operasyon yapılmak için hesabında bulunan 165 bin TL paranın kendilerine verilmesi gerektiğini söyledi.

Adınız FETÖ'ye karıştı diyerek 165 bin TL dolandırdılar
Editör: Mavi Kocaeli
05 Kasım 2020 - 15:06

Alınan ve iddialara göre; Başiskele ilçesinde bir vatandaşın ev telefonunu arayarak, kendisini polis olarak tanıtan kişi, vatandaşın adının FETÖ silahlı terör örgütü operasyonuna karıştığını ve operasyon yapılmak için hesabında bulunan 165 bin TL paranın kendilerine verilmesi gerektiğini söyledi. Telefonda görüştüğü kişiye inanan E.Ö. isimli vatandaş, hesabındaki 165 bin TL’yi D.G. isimli şüpheli şahsın banka hesabına yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan E.Ö. polise giderek şikâyetçi oldu.

BLOKE KOYULDU
Konuyla ilgili çalışma başlatan Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüpheli D.G.’nin banka hesabına bloke koydurduktan sonra şüpheli şahsın yakalanması için çalışma başlattı. D.G isimli şüpheli şahıs İstanbul ilinde 4 Kasım günü bankadan parayı çekmeye geldiği esnada yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan D.G. Kocaeli Adliyesine sevk edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum