Reklam

80 yaş üzeri evde aşı olamayacak!

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu vatandaşların nasıl aşı randevusu alabileceklerine dair çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.

80 yaş üzeri evde aşı olamayacak!
Editör: Mavi Kocaeli
27 Ocak 2021 - 16:05
MHRS mobil uygulaması ( Merkezi Hekim Randevu Sistemi)   ve internetin yanı sıra Alo 182 hattı üzerinden de randevularını alabileceğine değinen Kadıoğlu ; “ 80 yaş ve üstündeki vatandaşlarımızın aşılanması sağlık kuruluşlarında yapıldığından, vatandaşların öncelikle aşı randevusu alması gerekiyor. Covid-19 aşısı olacak 80 yaş ve üstündeki Gebzeli vatandaşlarımız "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" sitelerinden yada  Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabiz mobil uygulamaları üzerinden randevularını oluşturabileceklerini hatırlatırım. “ dedi.

ALO 182 ARACILIĞIYLA RANDEVU ALMA
KADIOĞLU konuşmasının devamında ; Randevular, mobil uygulama veya internet üzerinden oluşturulabildiği gibi telefonla da alınabiliyor. Öncelikli gruplarda yer alan kişilerin, uygulamayla seçilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alınabiliyorlar. Randevu bilgisi SMS ile kişinin telefonuna gönderilmekte. Kişilerin kendilerine en yakın aile hekimliklerini tüm kamu ve üniversite hastanelerinden randevularını oluşturabileceklerinin bilgisini verebiliriz.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum