Reklam

6 Ülkeden 35 Genç Çocuklarla Sağlıklı İletişimin Önemi İçin Kocaeli'de

6 ülkeden toplam 35 genç çocuklarla sağlıklı iletişim kurmanın önemine dikkat çekmek amacıyla Kocaeli’nde bir araya geldi. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından onaylanan Erasmus Plus Gençlik Değişimi türündeki ” It’s All About Communication” isimli proje 07-13 Kasım 2020 tarihleri arasında Kocaeli’nde gerçekleştirilerek, katılımcılar çocuklarla güçlü ilişkiler kurmamızda yapı taşı olan iletişimin önemine dikkat çektiler.

6 Ülkeden 35 Genç Çocuklarla Sağlıklı İletişimin Önemi İçin Kocaeli'de
Editör: Mavi Kocaeli
16 Kasım 2020 - 13:05
İletişimde İnovasyon Merkezi tarafından yürütülen ve Zift Hayatboyu Öğrenme ve Eğitim Derneği tarafından desteklenen projede, projenin yasal temsilcisi olan Sinem Kutlu projeyi şöyle ifade etti: “Bilindiği üzere pandemi dolayısıyla bir süre evlerimize kapandık ve bu süreçte normal rutin alışkanlıklarımızdan uzaklaştık.

Bu dönemde ailemize ve sevdiklerimize daha fazla vakit ayırır hale geldik. Bu süreçte tabi ki çocuklarla daha fazla vakit geçirme şansı bulduk. Bu süreci eminim ki her ebeveyn verimli bir şekilde çocuklarıyla birlikte geçirmiştir. Çocuklar için de zor geçen bugünlerde aile içindeki iletişimin önemi biraz daha artmıştır. Anne-baba ve çocuk ilişkisinin temelini oluşturan doğru iletişim, çocuklarımızın özgüvenli, sorumluluk sahibi ve topluma duyarlı bireyler olmalarında önemli rol oynamaktadır.

Çocukların gelişimi ve mutluluğu, bizim onlarla kuracağımız doğru ve sağlıklı iletişim kanallarıyla mümkündür. Projemizle de bu konuya yönelik bilgi ve farkındalık düzeyini arttırmak istedik. Bu amaçla 13 Türk , 9 Romanyalı, 6 Portekizli ve 7 Bulgar katılımcı olmak üzere farklı kültürlerden toplam 35 katılımcı yedi gün boyunca bu konu üzerine faaliyetlerde bulunarak çocuklarla doğru iletişimin önemine yönelik farkındalık uyandırmışlardır.” Proje lideri Nuri Bilirgen ise proje konusunda şu sözleri dile getirdi: “Çocukların duygusal ve zihinsel gelişimi ebeveynlerin kuracağı sağlıklı ve doğru iletişime bağlıdır. Bu konuda katılımcılarımızla çocuklarla sağlıklı iletişim yollarını inceleyerek; çocukların iletişim becerilerini güçlendirmek, onlara özgüven ve ifade becerisi kazandıracak çalışmalar gerçekleştirdik.

Aynı zamanda farklı ülkelerden gelen gençlerin bireysel becerilerini geliştirmelerine, farklı kültürler hakkında bilgi edinmelerine, farklı sosyal çevreden ve kültürden insanlarla bir arada işbirliği içinde çalışarak, ön yargılı tutumların köreltilmesine katkı sağladık. “ Yabancı ülkelerden gelen gençler de bu organizasyon ile çocuklarla doğru iletişim kurmanın yollarını öğrendiklerini ve projeyle birlikte edindikleri kazanımları günlük yaşamlarında da uygulayacaklarını dile getirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum