Reklam

5 yılda 4 Parti değiştirdi

Çayırova siyaseti, Deva Partisi Çayırova İlçe Başkanlığı’na atandığı ileri sürülen Mehmet Saraç’ın 5 yıl içindeki hızlı değişimlerini konuşuyor.

5 yılda 4 Parti değiştirdi
Editör: Mavi Kocaeli
02 Eylül 2020 - 13:55 - Güncelleme: 02 Eylül 2020 - 16:18
 Siyasete Saadet Partisi ile adım atan ve çeşitli kademelerde görev yapan Mehmet Saraç, son 5 yıl içinde 4 siyasi patiye geçiş yaparak tarifi zor dönüşlere imza attı. Saadet Partisi’nde Teşkilat Başkanlığı yaptıktan sonra 2016 yılında görevlerinden istifa eden Mehmet Saraç, üç yıllık sessizliğin ardından 2019 Yerel seçimleri öncesi İlhami Bayrak ile birlikte MHP’ye geçti. Ancak Cumhur İttifakı gereği MHP’nin aday göstermemesi üzerine bayrak ile birlikte bu kez İYİ Parti’nin yolunu tutan Saraç, burada da umduğunu bulamadı. 
BİR SONRAKİ DURĞI NERESİ OLACAK?
İYİ Parti’de yer edinemeyen Saraç, kısa süre önce eski Dışişleri ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın liderliğinde kurulan DEVA Partisi’ne geçiş yaptı. Saraç’ın şimdi de bu partide İlçe Başkanı olacağı iddiaları var. 5 yıl içinde 4 parti değiştirerek Çayırova siyasetinde gündem olan Saraç’ın bir sonraki durağının neresi olacağı merak ediliyor. Sık sık parti değiştirmeleriyle meşhur merhum Milletvekili Fırıldak Kubi’yi geçen Mehmet Saraç’ın hızına artık kimse yetişemiyor.
SAADET KABULLENMEDİ
Öte yandan Saraç’ın Saadet’ten istifa ederek DEVA Partisi’ne geçtiği söylemlerine Saadet Partisi ilçe Başkanı Yusuf  Aksu da karşı çıktı. Saraç’ın 2016 yılında kendileriyle bağını kopardığını ifade eden Aksu, “Mehmet Saraç, Saadet Partisinde çeşitli kademelerde görev yapmış ve 2016 Yılında kendi isteğiyle partideki tüm görevlerinden istifa etmiştir. Daha sonra 2019 yerel seçim sürecinde Çayırova Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyasi çalışmalara katılmış, sonra ise Çayırova İyi Parti çatısı altında 2019 Yerel seçimlerinde aktif görev almıştır. Bu tarz haberlerde yapılması gerekenin ‘bilgiyi kaynağından ve muhatabından alarak’ kamuoyunu bilgilendirmek olduğunu da eklemek istiyorum.”dedi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum