Reklam

4 öğretmen ve 8 öğrenci korona oldu

İzmit Türkan Dereli İlkokulu’nda görevli 4 öğretmenin koronavirüs olduklarını bilmeden derse girdiği 3 sınıf karantinaya alındı. 8 öğrencinin de koronavrüse yakalandığı öğrenildi

4 öğretmen ve 8 öğrenci korona oldu
Editör: Mavi Kocaeli
07 Nisan 2021 - 10:33
Türkiye genelinde her geçen gün artan vaka sayılarına karşı okullarda öğretmen ve öğrenciler arasında da yayılım arttı. Okullarda yaşanan yayılım bazı velilerin şikayet konusu da oldu. Türkan Dereli İlkokulu’nda bazı öğretmenlerin il dışına çıktıktan sonra koronavirüs olduğunu iddia eden veliler, öğretmenlerin virüsü okulda başka öğretmenlere bulaştırdıkları ve sınıfların karantinaya alındığını iddia etti. Ancak okul yönetimi öğretmenlerin il dışına çıkıp çıkmadığı konusunda bilgilerinin olmadığını ancak tespit edilmesi durumunda gerekeni yapacaklarını söyledi.

4 ÖĞRETMEN VE 8 ÖĞRENCİ
İzmit Türkan Dereli İlkokulu’nda yaşanan koronavirüs vakaları ile ilgili okul yönetimi bilgi verdi. Öğretmenlerin il dışına çıktığı ile ilgili bir bilginin kesin olmadığını belirtildi. Ancak 4 öğretmenin ve 8 öğrencinin koronavirüs olduğu ve tespit edilen 3 sınıftaki öğrencilerin de tamamının evlerinde karantinada olduğu açıklandı. Koronavirüsün öğretmenlerden mi yoksa öğrencilerden mi geldiğiyle ilgili net bir bilginin olmadığı belirten okul yönetimi, öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini verdi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum