Reklam

2 yıl içinde tamamlanacak!

Gebze Askeri Kışla’ya ziyaret gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un inceleme detayları belli oldu.

2 yıl içinde tamamlanacak!
Editör: Mavi Kocaeli
25 Aralık 2020 - 15:00
Millet Bahçesi’nin Gebze’ye artı değer katacağını ifade eden Murat Kurum, 2021 yılında temelini atacakları projenin, 2022 sonuna kadar büyük oranda tamamlanacağını vurguladı. 400 dönüm alandaki projede yatırım değerinin 100 Milyon TL’yi geçeceğini ifade eden Kurum, “Gençlerimiz buradaki millet kıraathanelerinde, kütüphanelerinde hem ders çalışacak hem de bu doğal güzellikten istifade edebilecek. Gebze Millet Bahçesi'nin ocak ayında ihalesini gerçekleştireceğiz. 400 dönüm alan üzerinde yapılacak millet bahçemizin yatırım değeri 100 milyon liranın üzerinde olacak. 

HEDEF 2022 SONU
Projenin detaylarıyla ilgili bilgi veren Kurum, “İçinde kıraathanemiz, yürüyüş yollarımız, spor alanlarımız, bisiklet yollarımız, hem mahallemize de hem de millet bahçesine hizmet edecek. 2021'de temellerini atıp, 2022 yılında da büyük bir oranda inşaatımızı tamamlamayı hedefliyoruz. 2023'e giden yolda güçlü Gebze, güçlü Kocaeli, güçlü Türkiye anlayışıyla hem yeşil alanlarımızı, doğal alanlarımızın sayısını, miktarını artırıyor hem şehirlerimizi deprem riskine karşı koruyacak kentsel dönüşüm, deprem dönüşüm çalışmalarını kararlı bir şekilde yürütüyoruz." Diye konuştu. 

AYNI ZAMANDA DEPREM TOPLANMA MERKEZİ
Millet Bahçelerinin aynı zamanda deprem toplanma merkezi olacağını da vurgulayan Kurum, “ Bu millet bahçeleri sadece bir yeşil alandan ibaret değil, bulunduğu konum itibarıyla şehirde her insanımızın buraya yürüme mesafesinde ulaşabileceği, her türlü ihtiyaçlarını giderebileceği alanlar. Bulunduğumuz alan, sadece Gebze'ye hizmet etmeyecek, Kocaeli'ye de hizmet edecek, İstanbul'umuza da hizmet edecek. İşlev olarak da baktığınızda depremde toplanma alanı vazifesi görecek.”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum