17 yaşındaki kıza tecavüz iddiası Gebze'yi karıştırdı

Gebze Pelitli Köyü’nde Afgan kökenli bir kişinin 17 yaşındaki genç bir kıza tecavüz ettiği iddiası üzerine bölge halkı ayaklandı. Haberi alır almaz CHP Çayırova ve Gebze İlçe Başkanları olay yerine gitti. CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, genç kızın Gebze’de Medikal Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi.

17 yaşındaki kıza tecavüz iddiası Gebze'yi karıştırdı
Editör: Mavi Kocaeli
14 Temmuz 2021 - 17:05 - Güncelleme: 14 Temmuz 2021 - 17:23
“SURİYELİ VE AFGAN POLİTİKASI ACİLEN DEĞİŞTİRİLMELİ”
17 yaşındaki Ayşegül’ün ailesi ile de görüştüğünü belirten CHP’li Soyluçiçek açıklamasına şöyle devam etti: “Gebze Pelitli Köyü’nde tecavüz vakası yaşandı. Olayın başrolünde yine Afganlılar var. Hükümetin Suriyeli ve Afgan politikası acilen değiştirilmeli. Toplumun temeline dinamit koyan bu anlayış acilen değiştirilmeli. Bu duruma yol açan, bu kişilere cesaret veren İstanbul Sözleşmesi’nin ihlali ve iptali ile yanlış dış politikalar olmuştur.”

“KIZIMIZ YOĞUN BAKIMDA”
“Mağdur kişi, 17 yaşında genç bir kızımız. Kızımız şimdi yoğun bakımda. Olay sırasında mücadele eden, direnen ve daha sonra sesi çıkmasın diye kafasına sert cisimle vurmuşlar, darp edilmiş. Kızımız şu anda Gebze Medikal Hastanesi’nde yoğun bakımda. Olay yerinde kızın ailesiyle görüştük. Baba feryat ediyor. Sonuçları ne olursa olsun gerekeni yapacağım diyor. İstanbul Sözleşmesini iptal eden zihniyet şu anda mutlu mu, bu daha ne kadar daha sürecek? AKP ve MHP şimdi günah çıkarsın! Bu vebal, tecavüzcülere ve şiddet yanlılarına yol veren zihniyetin sonucudur!”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Resul karaca
    1 hafta önce
    Bu Gebze'de çok tekrarlanmaya basladi Ülkenin anasını ağlattılar Türkiye'ye gelenlerin hepsi en dandik insanları şerefsizler Beylikbağı da 8 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiler birde bunları polisler korudu Vereceksin bunları derisini sokeceksin derisini