110 yeni otobüsle ulaşım tamamen değişecek

110 yeni otobüsle ulaşım tamamen değişecek
Editör: Mavi Kocaeli
09 Eylül 2020 - 17:41 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 - 17:47

Gebze’deki yatırım gezisinde ulaşımla ilgili çalışmaları anlatan Başkan Büyükakın, “Raylı sistemdeki projelerimizin yanında 110 yeni otobüs alacağız. 12 metrelik araçlarla Körfez’den kent merkezine ana bir hat oluşturacağız. Bu ana hattı, yan kılçık hatlarla besleyeceğiz” dedi
 
ULAŞIMI GEBZE’DE ANLATTI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze bölgesinde yapılan projeleri basın mensuplarına tanıttı. Gebze bölgesinde devam eden toplam 5 milyar 500 milyon lira maliyetli yatırımların tanıtımında konuşan başkan Tahir Büyükakın, kent ulaşımı açısından önemli açıklamalarda bulundu.

110 OTOBÜS ALINACAK
Başkan Büyükkaın, “Metro ve tramvayın şehir hastanesi ile Kuruçeşme’ye uzatılması çalışmalarının yanında havuz sisteminin oluşması ve ulaştırmak istediğimiz ana hat ve kılçık hatlar için 110 otobüs alacağız. 12 metrelik bu otobüsleri kooperatiflerin alması şu anda mümkün değil. Bu nedenle biz alacağız.” dedi.

55 BİN ARAÇ ÇEKİLECEK
Gebze bölgesi 750 bin nüfusu olan, birçok Anadolu kentinden büyük bir bölge. Aynı zamanda büyük bir sanayi yoğunluğuna sahip. Böyle bir yerde yaptığımız metro hattı ile birlikte 55 bin araç trafikten çıkacak. Metro hızlı, güvenli ve çevreci bir ulaşım ağı olacak bu. Sadece metro ile değil Kocaeli’nin toplu taşıması ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum